آجورلو:باید فوتبال را در یک اتاق شیشه اى اداره کنیم/ شوراى عالى فوتبال را با حضور روساى سابق شکل مى دهیم

آجورلو:باید فوتبال را در یک اتاق شیشه اى اداره کنیم/ شوراى عالى فوتبال را با حضور روساى سابق شکل مى دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست هم اندیشى نامزدهاى ریاست فدراسیون فوتبال و برخى از اعضاى مجمع این فدراسیون امروز به میزبانى مجموعه بادران تهران برگزار شد. حبیب شیرازى رییس هیات فوتبال استان تهران در ابتداى این نشست از نامزدهاى حاضر در این جلسه قدردانى کرد و برگزارى این جلسات را گام مهمى براى شناسایى اندیشه هاى نامزدهاى حاضر در انتخابات دانست.


در ادامه شهره موسوى مدیرعامل باشگاه بادران نیز به حاضران و میهمانان،کاندیداها و اعضاى مجمع حاضر در این جلسه خوش آمد گفت و اظهار داشت: نه به عنوان یکى از کاندیداهاى هیات رئیسه بلکه به عنوان یکى از اعضاى مجمع فدراسیون فوتبال خوشحالم که میزبان این نشست هستیم و باور دارم همه ما باید به راى مجمع فدراسیون فوتبال احترام بگذاریم. هر فردى که به عنوان رییس یا در بخش هاى دیگر هیات رییسه انتخاب شود باید مورد حمایت همه خانواده فوتبال قرار بگیرد و در این مسیر یکدل و متحد باشیم و به هیات رییسه جدید کمک کنیم.


مصطفى آجورلو که به عنوان نخستین نامزد در این نشست حضور یافت ضمن قدردانى از باشگاه بادران و هیات فوتبال استان تهران در تشریح برنامه هاى خودش گفت:من پیش از ارائه برنامه جامع و تفصیلى چشم انداز ١٠ ساله مورد نظر و افق ١٤١٠ را در اختیار اعضاى محترم مجمع قرار دادم تا در این خصوص نظرات خودشان را بیان کنند. این افقى است که باید چشم انداز اهداف و برنامه هاى آتى فدراسیون فوتبال باشد.اگر نخواهیم به آینده و اهداف بلند مدت فوتبال فکر کنیم اسیر روزمرگى خواهیم شد و توسعه فوتبال با این نگاه تحقق پیدا نمى کند.ما باید به شکلى براى آینده فوتبال ریل گذارى کنیم که در مسیر پیشرفت قرار بگیریم.


وی افزود:استقلال فوتبال یکى از بخش هاى اصلى برنامه من است به این معنى که فوتبال روى پاى خودش بایستد و البته قدرتمند باشد همچنین ثروت هاى خودش را نقد کند. استقلال فوتبال بدون تاثیرپذیرى از شاخصه هاى سیاسى اما با تعامل، کمک و همدلى همه نهادها و دستگاههاى کشور تحقق مى یابد. 
نامزد ریاست فدراسیون فوتبال افزود:براى ایجاد تحول در فوتبال نیاز به کار و تلاش شبانه روزى داریم. اگر توانستیم مجموعه ورزشى و استادیوم پاس را در ١١ ماه بسازیم به این معنى است که مى شود در فوتبال کشور کار کرد.آقاى یزدانى خرم مى گفت من شاهد بودم که شما یک زمین بایر را به یک باشگاه تیدیل کردید.
آجورلو همچنین گفت: خانم موسوى نایب رقیب من هستند اما من چنین نگاهى ندارم و امروز باید بگویم تفکر ما براى توسعه و پیشرفت اقتصاد فوتبال بر اساس همین الگو است. وقتى یک مجموعه اقتصادى مى تواند به این شکل وارد فوتبال شود و کار کند باید به این مسئله فکر کنیم که مى شود فوتبال را به ثروت واقعى خودش رساند. همین مجموعه بادران نشان مى دهد که مى توان بین اقتصاد و فوتبال پیوند ایجاد کرد.


وى اضافه کرد:اقتصاد موضوع اصلى برنامه هاى من است چرا که اگر مشکل اقتصادى فوتبال را حل کنیم سایر برنامه ها و اهدافمان محقق خواهد شد.حلقه مفقوده و کار اصلى ما در فوتبال موضوع اقتصاد و کسب درآمد است.اگر تا امروز نتوانسته ایم ثروت فوتبال را نقد کنیم به این دلیل است که یکدل و متحد نبودیم. به من مى گویند فوتبال مشکل دارد، بدهکار است، وقتى وارد فدراسیون شدید باید پول بیاورید، فرصت کوتاهى براى تصویب اساسنامه دارید. با این مسائل و مشکلات موجود باید از وارد شدن به فوتبال بترسیم؟


مدیرعامل اسبق تراکتور تصریح کرد: اتفاقا به اعتقاد من با شجاعت باید وارد میدان شویم و مشکلات را حل کنیم. فوتبال موضوع جدى کشور و جامعه است. براى ده ها میلیون نفر مهم است پس کشور کمک مى کند که مشکل فوتبال حل شود. تصور مى کنید ارکان و بخش هاى مختلف کشور فوتبال را برابر مشکلات تنها مى گذارند؟ باور من این است که تا امروز خواسته ها و انتظارات خودمان را بیان نکردیم. به سراغشان نرفتیم که کمک بگیریم. من به شما قول مى دهم همه مشکلات فوتبال با حمایت و همدلى کشور حل مى شود و فوتبال را تنها نمى گذارند.


کاندیداى ریاست فدراسیون فوتبال اظهار داشت:ما در فوتبال حرف سیاسى نداریم بلکه محور کارمان تعامل و همکارى است. اگر نگاه ما توسعه و پیشرفت فوتبال است نباید مرزى قائل باشیم. قبل از ورود به انتخابات پیشنهاد تشکیل شوراى عالى فوتبال کشور را دادم و اگر من رییس فدراسیون شوم از همه این عزیزان و روساى سابق فدراسیون ها دعوت مى کنم که بیایند و این شورا را تشکیل بدهند تا به فوتبال کشور کمک کنند. بیایند و از تجربیات خودشان براى اداره فوتبال بگویند ، اگر اشتباهى داشتند ما تکرار نکنیم و اگر کار خوبى کردند همان مسیر را ادامه بدهیم.


آجورلو گفت:نقش بانوان در فوتبال ما نباید کمرنگ دیده شود. باید نگاهى همراه با عدالت به فوتبال بانوان داشته باشیم.شایسته نیست که بازیکنان و مربیان قراردادهاى ناچیز و پایین ببندند و همان مبالغ را هم دریافت نکنند. باور من این است که بانوان در فدراسیون فوتبال باید مستقل و قدرتمند باشند و در خصوص سرنوشت خودشان تصمیم گیرى کنند. کمیته هاى تخصصى بانوان در همه بخش ها توسط خودشان اداره شود.


کاندیداى ریاست فدراسیون فوتبال اضافه کرد:صداقت، شفافیت و صداقت براى من شعار نیست. خودم را موظف مى دانم که در قبال عملکرد خودم پاسخگو باشم و در خصوص فعالیت ها به شکل شفاف و جامع گزارش بدهم. شفافیت به همین معنى است که چیزى براى پنهان کردن نداشته باشیم و فوتبال را در یک اتاق شیشه اى اداره کنیم. اجازه بدهیم ما را نقد و قضاوت کنند و هراسى از قضاوت شدن نداشته باشیم.وقتى شفافیت مبناى کار ما باشد صداقت و سلامت را در فوتبال حاکم مى کنیم. همه ما باید به دنبال فوتبال پاک باشیم. باید به دنبال اجراى عدالت و سلامت در فوتبال باشیم.


آجورلو تاکید کرد:ما باید از چهره هاى فوتبالى در بخش هاى مختلف استفاده کنیم. باید از وجود دایى کریمى مهدوى کیا یا شکورى و دقیقى استفاده کنیم.على دایى نماد و اعتبار کشور ماست، از چنین شخصیتى کمک نگیریم؟ اینها آینده فوتبال ایران هستند. من قرار نیست تا ابد بمانم، باید ریل گذارى کنیم براى جوان تر ها و سرمایه هاى فوتبال کشور.

وى همچنین اظهار داشت: فوتبال ٥٠٠ میلیارد بدهى دارد، اساسنامه باید به تصویب برسد، مشکل و کمبود داریم ، پرونده در فیفا داریم، حالا با توجه به همه اینها بترسیم و فوتبال را تعطیل کنیم؟ آن روز که این کشور تهدید شد نترسیدیم و به میدان رفتیم امروز هم نمى ترسیم و موفق مى شویم. من قبل از اینکه ثبت نام کنم برنامه هاى اقتصادى خودم را مشخص کردم با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کردم و با ترسیم نقشه راه وارد میدان شدم. حالا از ٥٠٠ میلیارد بدهى بترسم؟ یا به این فکر کنم یک میلیارد به هر استان در سال نمى شود داد؟ پس فوتبال را باید چطور اداره کنیم؟ من باور دارم که مى توانیم مشکلات فوتبال را حل کنیم با این باور که در مسیر همدلى و تعامل به پیش برویم و خواسته هاى خودمان را در کشور به درستى مطالبه کنیم.


محمدى مدیرعامل پیکان، سراجى مدیرعامل سایپا ، باجیوند رییس هیات فوتبال قزوین، سیف الله پور مدیرعامل نساجى، بیک وردى رییس هیات فوتبال البرز و ابراهیم شکورى معاون باشگاه پرسپولیس همچنین شهامت عباسى رییس هیات فوتبال دانش آموزى از دیگر حاضران در این نشست بودند.


انتهای پیام/