ائتلاف بین‌المللی از افزایش زخمی‌های حمله راکتی به اربیل خبر داد

ائتلاف بین‌المللی از افزایش زخمی‌های حمله راکتی به اربیل خبر داد

به نقل از پایگاه «ناس» عراق، «واین ماروتو» سخنگوی نظامی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش ظهر امروز در توییتی نوشت: براساس اطلاعات جدید درباره حمله به فرودگاه اربیل، تقریبا 14 راکت از نوع 107 میلی متری ساعت 21 و 30 دقیقه دوشنبه شب به این فرودگاه شلیک شد که سه راکت به داخل منطقه شرق آن برخورد کرد.
وی تاکید کرد: این حمله باعث کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی و زخمی شدن حدود 8 تا 9 نفر دیگر شد.


این سخنگو گفت: دولت محلی اقلیم کردستان عراق رهبری تحقیقات را برعهده دارد و اطلاعات بیشتری را ارایه خواهد کرد.


این درحالی است که ماروتو سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش بامداد سه شنبه در بیانیه‌ای شمار زخمی‌ها را شش نفر طرف قرارداد و یک نظامی آمریکایی عنوان کرده و گفته بود: گزارش‌های اولیه از اصابت آتش غیرمستقیم به نیروهای ائتلاف در اربیل در دوشنبه شب حکایت دارد که به کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی و زخمی شدن پنج فرد طرف قرارداد و یک نظامی آمریکایی منجر شد.


برخی رسانه‌ها نیز بامداد امروز به نقل از وزارت دفاع آمریکا نوشته بودند که پیمانکار کشته شده، تبعه این کشور بوده است.


منابع خبری عراقی دوشنبه شب گزارش دادند که چند فروند راکت به نزدیک فرودگاه اربیل اصابت کرده است. پایگاه نظامی «الحریر» آمریکا در مجاورت این فرودگاه قرار دارد.


خبرنگار شبکه تلویزیونی «دجله» عراق گفت که نیروهای امنیتی فرودگاه را به عنوان اقدامی پیشگیرانه بستند و مسیرهای منتهی به آن نیز مسدود شد.


وی افزود: نیروهای امنیتی نیز به طور گسترده اقدام به گشت زنی در اطراف فرودگاه اربیل کرده‌اند.


درپی این حمله، برخی منابع خبری از پرواز بالگردهای آمریکایی بر فراز فرودگاه اربیل خبر دادند.


همزمان پایگاه خبری «المعلومه» عراق به نقل از برخی منابع خود دوشنبه شب نوشت که آتش از پایگاه آمریکا در نزدیک فرودگاه اربیل زبانه کشیده است.


یک منبع امنیتی عراقی به شبکه تلویزیونی العهد عراق گفت که راکت‌ها از داخل استان اربیل شلیک شده است.


در همین ارتباط، «نجم الجبوری» استاندار نینوا تاکید کرد که موشک‌ها از هیچ منطقه‌ای در مرزهای اداری این استان شلیک نشده است.


یک منبع امنیتی عراقی به شبکه تلویزیونی «السومریه» این کشور گفت: خودرویی که از آن راکت‌ها شلیک شده است، در مرز اداری شهر اربیل پیدا شده است و این راکت‌ها از نوع کاتیوشا 107 میلی متری با برد هشت و نیم کیلومتر بوده است.


مدیر فرودگاه اربیل ظهر امروز به رسانه‌ها گفت که پروازها از فرودگاه اربیل به علت این حمله راکتی همچنان متوقف است.


310 310