احیای اولین شب قدر در سوریه/ مدافعان حرم با تصاویر حاج قاسم وارد زینبیه شدند

احیای اولین شب قدر در سوریه/ مدافعان حرم با تصاویر حاج قاسم وارد زینبیه شدند

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، همزمان با اولین شب از لیالی قدر، در سوریه نیز مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان برگزار شد.


image


در حرم حضرت زینب (س)، مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان از ساعت ۲۲ به وقت دمشق آغاز شد و پس از قرائت دعای جوشن کبیر و مداحی، حجت‌الاسلام صفارهرندی، نماینده ولی فقیه در سوریه به سخنرانی و احیای اولین شب قدر پرداخت.


image


image


در این مراسم علاوه بر مردم سوریه، برخی از ایرانیان حاضر در این کشور نیز حضور داشتند و در کنار مدافعان حرم به زیارت و نیایش پرداختند. برخی از مدافعان حرم با همان لباس‌های رزم در حرم حضرت زینب (س) حضور یافتند و در حالی که تصاویری از شهید قاسم سلیمانی در دست داشتند، قبل از برپایی مراسم احیای شب قدر در خیابان زینبیه عزاداری کرده و پس از ورود به حرم بانوی دشت کربلا نوای لبیک یا زینب (س) سردادند.


image


image


همچنین بسیاری از زائران در کنار ضریح دختر امیرالمؤمنین (ع)، به عزاداری شهادت امام علی (ع) پرداختند و حوالی سحرگاه نوزدهم ماه رمضان همزمان با سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع)، نوای «یا علی مدد» طنین‌انداز شد.


image


در حرم حضرت رقیه (س) نیز مراسم شب قدر از اذان مغرب آغاز و پس از اقامه نماز جماعت، سفره‌های افطاری در حرم ریحانةالحسین (ع) پهن شد. زائران پس از افطار به زیارت و نیایش پرداخته و مراسم شب قدر از ساعت ۲۳ به وقت دمشق در حرم حضرت رقیه (س) برگزار شد.


image


image


در این مراسم، مجتبی باقری از مداحان اهل بیت (ع) در وصف مظلومیت امام اول شیعیان و همچنین واقعه عاشورا به مداحی پرداخت و دعای جوشن کبیر نیز قرائت شد. در ادامه نیز حجت‌الاسلام سیدسلیمانی سخنرانی و مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان ادامه پیدا کرد. پس از آن نیز عزاداری ایام شهادت امام علی (ع) در حرم حضرت رقیه (س) برگزار شد و تا اذان صبح ادامه داشت.


در ادامه تصاویری از اولین شب قدر در حرم حضرت رقیه (س) را مشاهده می‌کنید:


image


image


image


image


image


انتهای پیام/