اعلام جرم جدید پلیس میانمار علیه آنگ سان سوچی

اعلام جرم جدید پلیس میانمار علیه آنگ سان سوچی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار قبلا بابت نقل و انتقال وسایل ارتباطی واکی تاکی پرونده کیفری داشت اما حالا "خین مائونگ زاو"، وکیل وی به رسانه‌های محلی میانمار گفته که پلیس این کشور علیه موکلش به اتهام نقض قانون بلایای طبیعی میانمار اعلام جرم جدیدی صادر کرده است.


وکیل سوچی ادامه داد، رهبر دوفاکتوی میانمار از طریق تماس ویدئویی به دلیل یکسری مقررات مقابله با کرونا دیدار داشت اما وکلای وی نتوانستند در این جلسه حاضر شوند چون به آنها وکالت داده نشده بود.


وکیل رهبر دوفاکتوی میانمار در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سلامت موکلش نیز گفت: بی خبری، خودش خبر خوبی است. ما اخبار بدی نشنیده یا دریافت نکرده‌ایم.


وی ادامه داد، جلسه بعدی دادگاه رهبر دوفاکتوی میانمار قرار است اول مارس سال جاری میلادی برگزار شود.


اول فوریه سال جاری میلادی ارتش میانمار علیه دولت مدنی این کشور کودتا کرد و در پی آن آنگ سان سوچی به همراه ده‌ها تن از مقام‌ها و سیاستمداران میانمار بازداشت شده‌اند.


پس از کودتا، اعتراضات خیابانی گسترده‌ای در بسیاری از شهرهای بزرگ میانمار به راه افتاد که معترضان در آنها، خواستار آزادی رهبر دموکراسی خواه خود و سایر زندانیان شده‌اند؛ این کودتا با انتقاد و محکومیت کشورهای غربی همراه شد و بسیاری از آنها از جمله آمریکا تهدید کردند که تحریم‌ها را به میانمار بر می‌گردانند.


انتهای پیام