افزایش دما تا ۲۸ بهمن و هشدار وقوع «بهمن»/ هوای کلانشهرها آلوده می شود

افزایش دما تا ۲۸ بهمن و هشدار وقوع «بهمن»/ هوای کلانشهرها آلوده می شود

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی و هواشناسی از بعد از ظهر فردا و همچنین روز یکشنبه ۲۶ بهمن، با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، دریا مواج می‌شود و دمای هوا در استان‌های ساحلی کاهش می یابد همچنین احتمال بارش پراکنده وجود دارد.


مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از یک شنبه تا سه شنبه ۲۸ بهمن جوی آرام و پایدار در کشور حاکم خواهد بود بنابراین در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را انتظار داریم.


وی گفت: از ظهر شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ تا ظهر یک‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج تا یک متر در ساحل و ۱.۵ متر در دور از ساحل در گیلان و مازندران پیش بینی می شود و احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین و پاره شدن تورهای صیادی وجود دارد در این راستا توصیه می شود ممنوعیت شنا و تفریحات آبی، محدودیت فعالیت شیلاتی و تردد شناورهای تفریحی، سبک و نیمه سنگین در دستور کار باشد.


وی ادامه داد: روز سه شنبه ۲۸ بهمن در شمال غرب و غرب کشور، برخی مناطق جنوب غرب و دامنه‌های البرز غربی بارش پراکنده باران و وزش باد داریم که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.


ضیائیان افزود: روز چهارشنبه ۲۹ بهمن سامانه بارشی به کشور وارد می‌شود و بر شدت بارش‌ها در مناطق ذکر شده افزوده می‌شود ضمن آنکه بارش‌ها در دامنه البرز مرکزی و زاگرس مرکزی شدت بیشتری دارد.


مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: تا روز سه‌شنبه با توجه به روند افزایش نسبی دما در ارتفاعات و دامنه های کوهستانی البرز، ذوب برف و وقوع بهمن دور از انتظار نیست.


وی اظهار کرد: تا روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه پیشِ رو در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید خواهیم داشت.


ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف در برخی ساعات همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، همچنین تا روز سه شنبه ۲۸ بهمن نیز آسمان تهران صاف است، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۹ و ۶ درجه خواهد بود.


مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود روز آینده شهرکرد با کمینه دمای ۹ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۰ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.


وی اضافه کرد: روز آینده در ۱۵ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.


انتهای پیام/