امضای توافق همکاری اقتصادی میان اتاق های بازرگانی و تجارت تل آویو و ابوظبی

امضای توافق همکاری اقتصادی میان اتاق های بازرگانی و تجارت تل آویو و ابوظبی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی امارات "وام"، این توافقنامه شامل همکاری دوجانبه در بخش های سرمایه گذاری مهمی از جمله گردشگری، فناوری، کشاورزی، پزشکی و حرفه های دیجیتال است که به افزایش فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی دو طرف کمک خواهد کرد.


این توافق امکان تبادل هیئت های تجاری، ترتیب فعالیت های اقتصادی مشترک مجازی پیرامون فرصت های رشد و همکاری تجاری، هماهنگی تلاش ها برای مشارکت در نمایشگاهها با هدف تبلیغ تجاری خدمات منطقه و بررسی های اقتصادی بازارهای دوجانبه را فراهم می کند.


محمد ثانی الرمیثی، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت ابوظبی اعلام کرد، اتاق بازرگانی ابوظبی به ویژه پس از امضای توافقنامه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی کاملا آماده ارائه تمامی خدمات ممکن جهت پیشبرد همکاری تجاری مشترک میان دو طرف در بخش های مختلف سرمایه گذاری است.


وی گفت، اتاق بازرگانی ابوظبی نماینده رسمی بخش خصوصی است و بیش از ۱۰۰ هزار شرکت در آن عضویت دارند با این همکاری جدید با اتاق تل آویو دو طرف برای افزایش فرصت های بخش خصوصی و فراهم کردن زمینه های حیاتی برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و بین المللی همکاری خواهند کرد.


اوریل لین، رئیس اتحادیه اتاق بازرگانی رژیم صهیونیستی هم گفت، امضای توافقنامه با اتاق بازرگانی ابوظبی، سنگ بنای توسعه روابط اقتصادی با ابوظبی خواهد بود چرا که امارات یکی از مهمترین کشورهای پیشگام در سرمایه گذاری و درگاه اصلی تجارت میان شبه قاره هند و جنوب شرقی آسیا است.


وی افزود، این همکاری گامی خواهد بود که زمینه را برای همکاری بیشتر در بخش های مختلف تجاری هموار می کند.


انتهای پیام