انجمن‌های اسلامی دانشجویان بریتانیا: بیش از هر زمانی نیازمند روحیه استکبارستیزی هستیم

انجمن‌های اسلامی دانشجویان بریتانیا: بیش از هر زمانی نیازمند روحیه استکبارستیزی هستیم

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا طی بیانیه‌ای به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد: استکبارستیزی و عدالت خواهی بخشی جدانشدنی از روح انقلاب اسلامی است و امروز بیش از هر زمان دیگری آحاد مردم ایران و دیگر نقاط دنیا نیازمند به این روحیه هستند.


متن این بیانیه به شرح زیر است:


إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ ﴿فصلت، ۳۰﴾


به یقین کسانی که گفتند: « پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که: «نترسید و غمگین مباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است!


فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به تمامی دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در بریتانیا، هموطنان عزیز، و همه‌ی دوستداران انقلاب اسلامی تبریک می‌گوییم.


بازگشت امام خمینی (ره) به ایران و پیروزی انقلاب اسلامی که با شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" تحقق یافت دستاوردها و پیامدهای گوناگونی داشته که یادآوری و توجه به برخی از آنها ضروری می‌باشد:
 
۱- اهمیت زنده نگه داشتن یاد و راه شهیدان و خدمات بزرگ ایشان به انقلاب اسلامی


حضور و تلاش بی وقفه و خالصانه‌ی مجاهدان مسلمان و انقلابی ایران که در طول این چهل و دو سال همواره به شهادت برخی و جراحت برخی دیگر منجر گردیده، ضامن باروری و رشد و نمو درخت تناور انقلاب گردیده است. حفاظت از کیان کشور، امنیت اجتماعی، و ارزش‌های اسلامی گوشه‌ای از خدمات شهدا و مجاهدان گرانقدر ماست که همواره باید مورد توجه و مطالعه قرار گیرد.


۲- اهمیت استکبار ستیزی و ایستادگی در برابر ظلم ابرقدرت‌ها


استکبارستیزی و عدالت خواهی بخشی جدانشدنی از روح انقلاب اسلامی است و امروز بیش از هر زمان دیگری آحاد مردم ایران و دیگر نقاط دنیا نیازمند به این روحیه هستند.


اهمیت و تاثیر این روحیه در مبارزه و صبر انقلابی مردم ایران در برابر سیاستهای یکجانبه گرایانه آمریکا و سکوت کشورهای غربی در حمایت از اعمال تحریم علیه ایران کاملاً مشهود است. ثمره‌ این ایستادگی افزایش روز افزون عزت، اقتدار، و استقلال ایران و ذلت و کاهش سیطره‌ی استکبار بوده است. سرنوشت سیاه ترامپ و افتضاحات اخیر رخ داده در آمریکا گوشه‌ای از علائم افول هیمنه‌ی استکبار و آینه‌ی عبرتی برای فرعونیان و آنها که دل در گرو نظام سرمایه داری غرب بسته‌اند می‌باشد.
آنچه مسلم است اینکه مسئله‌ی فلسطین در بین مسائل و مشکلات جاری بین‌المللی از جمله همه‌گیری ویروس کرونا نباید فراموش ‌و کمرنگ گردد.


۳- نقش دانشجویان در پیشرفت و اصلاح تشکل های دانشجویی 


دانشجو همواره به عنوان مظهر پیشرفت و عدالت خواهی مطرح بوده است. دانشجویان باید با مطالعه و ارزیابی واقعیت ها و سپس بازنشر واقعیات امروز جلوی تحریف حقایق را بگیرند. اگر دانشجویان در جستجوی واقعیت ها تلاش کنند و به صورت مستقل نسبت به مسایل جهان نتیجه گیری کنند هیچ گونه پراپاگاندا و یا ترفندی نمی تواند تفکر و ذهنیت آنان را تخریب کند.


همچنین قشر دانشجویی کشور ضمن حفظ استقلال فکری باید جداً از سیاست‌زدگی پرهیز نموده تا مورد سوء استفاده‌ احزاب و گروه های فکری و سیاسی قرار نگیرد. در این باره لازم است تشکلات دانشجویی از انفعال و واکنشگرایی به کنشگرایی روی آورده و با تعریف اهداف صحیح، مسیری مناسب جهت حرکت قطار فکری خود بیابند. 


همانگونه که حرکت جمهوری اسلامی توسط مقام معظم رهبری در بیانیه‌ گام دوم انقلاب بازتعریف گردیده، به نظر می‌رسد ساختار و ساز و کار اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، که عمری طولانی تر از انقلاب دارد، نیز به بازبینی و به روز رسانی نیازمند است.


در آخر به روح و روان امام راحل، شهدای گرانقدر انقلاب بویژه شهید بهشتی و حاج قاسم سلیمانی، و همچنین به روح مرحوم دکتر اژه‌ای درود فرستاده و از خداوند برای ایشان علو درجات مسئلت می‌کنیم. 


و السلام علیکم و رحمة الله


مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا


انتهای پیام/