ایران از طریق مسیر هوایی کاتالیزورهای پالایشگاهی به ونزوئلا می فرستد

ایران از طریق مسیر هوایی کاتالیزورهای پالایشگاهی به ونزوئلا می فرستد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، رویترز به نقل از سه منبع آگاه و بر اساس آمارهای ردیابی هوایی نوشت ونزوئلا برای پالایشگاه های خود که برای تولید سوخت با مشکل مواجه اند به مواد پالایشگاهی نیاز دارد که دور دوم دریافت این مواد از ایران از طریق هوایی را آغاز کرده است.


ارسال کاتالیزور به مجتمع پالایشگاهی پاراگونا با ظرفیت روزانه 955 هزار بشکه در غرب ونزوئلا، پس از آن صورت گرفت که  ایران در سال گذشته با هدف کمک به راه اندازی مجدد فعالیت پالایشگاه کاردون با ظرفیت 310 هزار بشکه در روز و آرام کردن بحران بنزین در این کشور، بیش از ده ها پرواز به این منطقه انجام داد.


ایران همچنین 3 ناوگان کوچک کشتی حامل سوخت به ونزوئلا ارسال کرده است. این درحالی است که این دو کشور با وجود تشدید تحریم های واشنگتن تلاش می کنند تا روابط اقتصادی خود را تقویت کنند.


امریکا در ژانویه 2019 با هدف فشار به دولت نیکولاس مادارو، شرکت نفت دولتی ونزوئلا را تحریم کرد. همچنین واشنگتن تحریم های سنگینی علیه ایران اعمال کرد.


بر اساس آمار رهیابی ترافیک وبگاه فلایت رادار24، یک هواپیمای ایرباس متعلق به خطوط هوایی کونویاسا، شرکت دولتی ونزوئلا در 11 فوریه وارد فرودگاه لاس پیدراس بر زمین نشست که پیش از آن در ده فوریه تهران را ترک کرده و توقفی در بلگراد داشته است.


به گفته منابع آگاه، این هواپیما حامل کاتالیزور برای شرکت دولتی نفت ونزوئلا بوده است. این افراد افزودند انتظار می رود پروازهای بیشتری از این نوع در راه باشد.


در حال حاضر، کاردون، تنها پالایشگاه تولیدکننده بنزین در ونزوئلاست.


انتهای پیام/