برای عبور از گردنه رفع مشکلات نیاز به شکل‌گیری دولتی بسیار کارآمد هستیم

برای عبور از گردنه رفع مشکلات نیاز به شکل‌گیری دولتی بسیار کارآمد هستیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمود عباس زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملس و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 26 بهمن) مجلس شورای اسلامی طی تذکری خطاب به نمایندگان مجلس اظهار داشت: 8 ماه از مأموریت مجلسی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان مجلس انقلابی نام‌گذاری شده بود، می‌گذرد.


وی افزود: در چند ماهی که از عمر فعالیت مجلس می‌گذرد اغلب نقدها و گلایه‌های نمایندگان به دولت بازمی‌گردد و به نوعی دولت سلسله علت تمامی مشکلات کشور معرفی شده است.


نماینده مشکین شهر در مجلس با اشاره به اینکه قبل از ورود به مجلس یک روزنامه‌نگار منتقد دولت بودم تصریح کرد: اکنون هم منتقد دولت هستم اما مسبب تمام مشکلات کشور صرفاً دولت نیست زیرا اگر دولت بود باید این نتیجه را می‌گرفتیم که سال دیگر در این زمان که دولت دیگری بر سر کار است، باید تمامی مشکلات کشور حل شده باشد، در حالی که اینگونه نیست.


وی تأکید کرد: مشکلات ما از بخش‌های مختلف تحمیلی، تحصیلی، ساختاری و رفتاری تشکیل شده است. مجلس انقلابی امروز مأموریت دارد تا به یکسری رفتارها و تصمیمات و مصوباتی برسد که به نوعی نتیجه آن اصلاح ساختار باشد.


عباس‌زاده مشکینی با بیان اینکه 95 درصد بودجه سال 1400، بودجه جاری است، اظهار کرد: بودجه جاری و یا به تعبیر دیگری بودجه کارمندان کشور و نه کل کشور، اکنون 5 میلیون کارمند وجود دارد که تنها میانگین کار مفید آنها زیر یک ساعت است و ما هم هر ماه با یکسری مصوبات تحت تأثیر و مبتنی بر رضایت مقطعی مخاطبان، استخدام‌های دیگری را به این تعداد کارمند می‌افزاییم که با این روند یک سال دیگر صد درصد بودجه جاری خواهد بود.


وی گفت: نمایندگان در رفتار خود تحت تأثیر دو مولفه قرار دارند، یا تمام تفکرشان بر این است که 4 سال دیگر حتماً رأی بیاورند و یا آن که نمایندگان کلانشهرها به فکر قرار گرفتن در لیست جناح‌ها هستند بنابراین بیایید این دو بند را از پای خود باز کنیم و 4 کار مفید اساسی برای ساختار نظام انجام دهیم.


عباس زاده مشکینی گفت: نظام بالنده جمهوری اسلامی ایران در مسیر حرکت خود به سمت تکامل، تحقق و تمدن اسلامی در حال عبور از گردنه‌ای است که برای عبور از آن نیاز به شکل‌گیری دولتی بسیار کارآمد دارد که بستر آن حضور حداکثری مردم و پشتوانه عظیم و عمیق مردمی است که در این مسیر هم باید تدبیر و تلاش‌های لازم انجام شود.


انتهای پیام/