برنامه تربیتی ویژه مطیعی برای کودکان و نوجوانان/ بازخوانی ۴ نوحه توسط ۵۰۰ کودک

برنامه تربیتی ویژه مطیعی برای کودکان و نوجوانان/ بازخوانی ۴ نوحه توسط ۵۰۰ کودک

حجت الاسلام محمد رستمی مدیر عامل مؤسسه آیین هنر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: این مؤسسه از سال گذشته تحت اشراف میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) در حوزه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی آغاز به کار کرد که همواره برنامه‌ریزی و تلاش در حوزه کودک و نوجوان دغدغه اصلی ما بوده است.


image


نوجوانان در هیأت مغفولند


وی با بیان اینکه متأسفانه در هیأت‌ها به نوجوانان به خصوص دختران کمتر پرداخته شده است، تصریح کرد: دغدغه اصلی حاج میثم مطیعی ورود تخصصی در این عرصه است که در مناسبت‌های مختلف نیز تولید محتوا در قالب نوحه برای آنان داشته است.


image


پویش مداحی «کودکان و نوجوانان»


رستمی با بیان اینکه برای استمرار ارتباط با این قشر، در ایام فاطمیه پویش مداحی «کودکان و نوجوانان» راه‌اندازی شد، تصریح کرد: برای برگزاری این پویش چهار نوحه از مداحی میثم مطیعی انتخاب و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفت تا شرکت‌کنندگان براساس آن مداحی کنند. اشعار انتخابی مختص کودکان بود تا کودکان و نوجوانان به راحتی بتوانند با آنان ارتباط برقرار کنند.


دست‌نوشته مطیعی برای ۵۰۰ کودک


 مدیر عامل مؤسسه آیین هنر حسینی با اشاره به اینکه پسران ۷ تا ۱۲ سال و دختران ۵ تا ۸ سال در این پویش شرکت کردند، گفت: در مجموع حدود ۵۰۰ اثر در این قالب به دست ما رسید که در ابتدا از تمامی افراد آدرس و عکس درخواست شد و برای تمامی این شرکت‌کنندگان با دست خط حاج میثم مطیعی و با نام خودشان کارت تبریکی ارسال می شود تا موجب افزایش انگیزه و اثربخشی در آنان شود.


وی افزود: این آثار مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته است و افرادی نیز برگزیده شده‌اند. بناست ۴ پوستر از تصاویر تمامی شرکت‌کنندگان در این پویش و همچنین ۴ کلیپ از آثار برگزیدگان تهیه و تولید شود.


image


دوره تربیتی ویژه مطیعی برای کودکان و نوجوانان


رستمی گفت: بعد از این پویش بنا داریم برنامه اصلی خود را در قالب دوره آموزشی و تربیتی کودکان و نوجوانان به مدت ۲ سال و در قالب ترم‌های مختلف با حضور اساتید برجسته آغاز کنیم. یکی از محورهای این دوره، آموزش مداحی و شعرخوانی و... است که توسط حاج میثم مطیعی تدریس خواهد شد.


 مدیر عامل مؤسسه آیین هنر حسینی در پایان خاطرنشان کرد: ان شاء الله در این دوره کودکان و نوجوانان دختر و پسر از سراسر کشور حضور پیدا خواهند کرد تا دامنه ارتباطی ما با این قشر وسیع‌تر شود.


انتهای پیام/