بزرگترین اجتماع مخالفان کودتای میانمار امروز برگزار می‌شود

بزرگترین اجتماع مخالفان کودتای میانمار امروز برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این تجمع بزرگ با وجود وعده‌های خونتای نظامی درباره برگزاری انتخابات جدید برگزار می‌شود. معترضان نسبت به وعده‌های خونتا تردید دارند که روز سه شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد انتخاباتی عادلانه برگزار و قدرت واگذار می‌شود.


یکی از معترضان درباره نشست خبری حکومت خونتا (نظامی) گفته است:‌ آنچه آنها گفته‌اند، کاملا نادرست است. اصلا به آن چه آنها گفته‌اند، اعتقادی ندارم.


وی ادامه داد: آنها گفتند رای گیری انتخابات پارلمانی سال گذشته میلادی با تقلب همراه بوده اما حالا به مردم نگاه کنید. این مردم اکنون در خیابان‌ها هستند.


این کودتا در اول فوریه سال جاری میلادی به اعتراضاتی گسترده از ششم فوریه منجر شده که در آنها صدها هزار تن حضور داشته‌اند.


همچنین کشورهای غربی به شدت از این روند کودتای نظامی انتقاد کرده‌اند و واشنگتن و لندن نیز در پی مطرح شدن اتهام‌های جدید علیه آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار از خونتا خشمگین هستند.


تام اندروز، گزارشگر ویژه سازمان ملل نیز گفته که نگران استفاده از خشونت‌های بیشتر علیه معترضان است، از کشورهای دارای نفوذ بر ژنرال‌های خونتا خواسته تا هر چه سریعتر دست به اقدام بزنند.


یکی از معترضان اعلام کرده است: ما به دنبال حقیقت هستیم. حقیقت، دموکراسی و آزادی سوچی و وین مینت، رئیس جمهوری میانمار است.


این اعتراضات در حالی برگزار می‌شوند که ارتش میانمار گفته، کودتای نظامی و اعلام وضعیت فوق‌العاده در راستای قانون اساسی است که راه را برای اصلاحات دموکراتیک هموار می‌کند.


انتهای پیام