بنا: چون ایتالیا در کشتی فرنگی جایگاهی ندارد به جام پلیکونه نرفتیم

بنا: چون ایتالیا در کشتی فرنگی جایگاهی ندارد به جام پلیکونه نرفتیم

به گزارش ایسنا، محمد بنا در مورد برنامه‌های پیش روی تیم ملی فرنگی، گفت: شکر خدا شرایط بچه ها روز به روز بهتر می‌شود و با مساعدتی که فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر و حمید سوریان دارند اردوها به بهترین شکل در حال برگزاری است. هم بچه‌های آزاد و هم فرنگی در آرامش کامل و با رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه تمرینات را ادامه می‌دهند و تا الان هم هیچ مشکلی برای بچه‌ها پیش نیامده است.


وی درباره دیدگاه کادرفنی کشتی فرنگی درباره رقابت‌های انتخابی این رشته تاکید کرد: از اول هم بحث بر این بود که از چند ماه پیش چرخه‌ای برای انتخاب نفرات تیم ملی در نظر گرفته شود. البته آن چرخه به خاطر کرونا به طور کامل اجرایی نمی‌شود ولی ملاک و معیارمان را بر روی آخرین مسابقه برگزار شده که جام تختی سال گذشته در شیراز و در کنارش لیگ برتر بود، قرار دادیم که نفراتی هم از لیگ انتخاب شده و به اردو آمدند. تقریبا بیشتر نفراتی که لازم بوده و بهترین هستند در اردوی تیم ملی حضور دارند و اگر آن چرخه آغازش از جام تختی باشد، بچه ها تمرینات را ادامه می دهند. چند روز دیگر هم اعزام به تورنمنت اوکراین را در پیش داریم.


وی ادامه داد: بعد از آن نیز رقابت‌های کسب سهمیه و قهرمانی آسیا در قزاقستان را داریم. در خرداد جام پیتلانسکی جزو برنامه است که نفراتی که لازم است به این رقابت ها اعزام می شوند. در بیشتر اوزان دو به دو و بعضی وزن ها سه نفر اعزام می‌شوند و هر کسی بهتر باشد نفر ملی پوش ما خواهد بود.


سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پاسخ به این سوال که چرا این تیم از حضور در تورنمنت ایتالیا صرف نظر کرد، گفت: ما در مجموع بیشتر از کشتی آزاد که به هر دو جام اوکراین و ایتالیا می‌رود، کشتی گیر به اوکراین می‌بریم. ما به خاطر اینکه کشور اوکراین صاحب کشتی فرنگی است و اگر به خاطر مسائل کرونا کشتی گیر خارجی رغبت نکرد و زیاد از آن استقبال نکرد، می‌توانیم امیدوار باشیم که در مصاف با کشتی گیران اوکراینی محک خوبی بخوریم اما ایتالیا چون صاحب کشتی فرنگی نیست، اگر تیمی به خاطر کرونا نیاید طبیعتا مسابقه سطح پایین می‌شود و آورده‌ای برای ما ندارد. سال گذشته قرار بود تورنمنت ایتالیا جزو رنکینگ حساب شود اما الان از رنکینگ المپیک خارج شده و تنها مسابقه رنکینک لهستان است که بچه‌ها را اعزام می کنیم.


انتهای پیام