ثبت‌نام حوزه‌های علمیه خواهران آغاز شد/ جذب ۱۵۰۰۰ طلبه در سال جدید

ثبت‌نام حوزه‌های علمیه خواهران آغاز شد/ جذب ۱۵۰۰۰ طلبه در سال جدید

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس ثبت نام حوزه‌های علمیه خواهران آغاز شد و تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.


ثبت‌نام به دو روش حضوری و مجازی


 زهره تمیزکار مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران به فارس گفت: علاقه‌مندان ثبت نام در حوزه‌های علمیه خواهران از امروز تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی paziresh.whc.ir و مراجعه حضوری به مدارس علمیه خواهران در فراخوان پذیرش ثبت‌نام کنند.


پذیرش طلبه در ۴ سطح


وی با اشاره به اینکه پذیرش در مقطع عمومی سطح دو (کارشناسی)، مقطع عالی سطح سه (کارشناسی ارشد) و مقطع تخصصی سطح چهار (دکتری) انجام می‌شود، اضافه کرد: در مقطع عمومی ۴۰۳ مدرسه علمیه در ۲۸ استان کشور پذیرای داوطلبان خواهند بود.


برگزاری آزمون ورودی ۲۵ تیرماه


مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران، زمان برگزاری آزمون ورودی مقطع عمومی را ۲۵ تیرماه و شیوه تحصیل در آن را حضوری ذکر کرد و ادامه داد: حداکثر سن برای دارندگان مدرک دیپلم برای ورود به مقطع عمومی سطح دو، ۴۰ سال و برای دارندگان مدرک اتمام پایه هشتم، ۱۷ سال است.


وی زمان برگزاری آزمون ورودی سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران را چهارم تیرماه دانست و گفت: در این مقطع، پذیرش طلاب به صورت حضوری، نیمه‌حضوری و غیرحضوری در ۱۳۵ رشته محل در ۲۷ استان کشور صورت می گیرد.


پذیرش در ۱۳ رشته


تمیزکار اضافه کرد: در این مقطع ۱۳ رشته شامل تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت، کلام با گرایش مهدویت، کلام با گرایش مذاهب اسلامی، تاریخ اسلام، مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی، تربیت دینی کودک و نوجوان، اخلاق و تربیت اسلامی، مدرسی ادبیات عربی و مطالعات اسلامی زنان ارائه می‌شوند. در مقطع تخصصی سطح چهار پنج رشته شامل تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالیه، کلام اسلامی و علوم و معارف قرآنی ارائه می‌شود. آزمون ورودی این مقطع چهارم تیرماه ۱۴۰۰ به شیوه آزمون کتبی و مصاحبه برگزار خواهد شد.


مدیر سنجش و پذیرش حوزه های علمیه خواهران در مورد ثبت نام اتباع خارجه توضیح داد: اتباع خارجی که از مدت ها قبل در ایران ساکن بوده اند، چنانچه کد تحصیلی از جامعه المصطفی العالمیه دریافت و این مرکز نیز با تحصیل آنها در حوزه علمیه خواهران موافقت کند، پذیرش خواهند شد.


انتهای پیام/