ثبت‌نام زیارت نیابتی سیدالشهدا (ع) در لیلةالرغائب آغاز شد+ لینک ثبت‌نام

ثبت‌نام زیارت نیابتی سیدالشهدا (ع) در  لیلةالرغائب آغاز شد+ لینک ثبت‌نام

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، ماه رجب یکی از ماه‌های پرفضیلت است که اعمالی همچون روزه، دعا، استغفار و زیارت امام حسین (ع) در این ماه مورد تأکید قرار گرفته است.


یکی از روزهای پرفیض این ماه گرانقدر، اولین شب جمعه ماه رجب یا همان لیلةالرغائب است که در این شب گناهان بخشیده و آرزوها برآورده می‌شود.


امسال با توجه به بسته بودن مسیر زیارت امام حسین (ع) و نپذیرفتن زائر خارجی از سوی عراقی‌ها، متولیان حرم امام حسین (ع) اقدام به ثبت‌نام زیارت نیابتی برای اولین شب جمعه ماه رجب کردند.


بر همین اساس، عاشقان زیارت سیدالشهدا (ع) در لیلةالرغائب می‌توانند با نام‌نویسی در زیارت نیابتی تا فردا پنج‌شنبه ۳۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۸ به وقت عراق (۱۹:۳۰ به وقت ایران) در این طرح شرکت کرده و در این شب پرفضیلت زائر امام حسین (ع) شوند. علاقه‌مندان به ثبت‌نام زیارت نیابتی امام حسین (ع) در لیله الرغائب می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.


به گزارش فارس، متولیان حرم امام حسین (ع) امسال به دلیل نبود زائران خارجی به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن مسیر زیارت، طرح زیارت نیابتی را به صورت گسترده ساماندهی کردند؛ تا جایی که در ماه مبارک رمضان سال جاری حدود یک میلیون نفر از راه دور زائر سیدالشهدا (ع) بودند و خادمان اباعبدالله (ع) به نیابت از آنها زیارت کردند.


انتهای پیام/