در سفر به ارمنستان محقق شد/ محصولات ایران‌ساخت به فروشگاه‌های ایروان رسید

در سفر به ارمنستان محقق شد/ محصولات ایران‌ساخت به فروشگاه‌های ایروان رسید

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،بیش از ۳۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز تعاملات بین‌المللی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ارمنستان رفتند تا بازار محصولات ایران‌ساخت در این کشور گسترده‌تر شود و فضای کار اشتراکی میان شرکت‌های ایرانی و ارمنی شکل گیرد. در روز نخست این سفر از 5 محصول دانش‌بنیان و خلاق کشورمان رونمایی و این تولیدات وارد بازار ارمنستان شد.


بر همین اساس نیز یکی از اتفاقات قابل توجه در این سفر، آغاز عرضه یکی از محصولات فناورانه صنایع خلاق در فروشگاه‌های ایروان بود. بازار ارمنستان ظرفیت بالایی برای پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان‌ و خلاق دارد و تبادلات تجاری با این کشور می‌تواند نقشی تاثیرگذار در توسعه روابط دوجانبه داشته باشد.


این سفر در روز دوم با برگزاری نشست رودررو میان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی و شرکت‌های ارمنستانی ادامه می‌یابد. نشست‌هایی که قرار است فضا را برای ارتباطات دو سویه میان این شرکت‌ها و توسعه صادرات محصولات فراهم کند. شرکت‌های حاضر در این سفر، در حوزه‌های «نساجی»، «کشاورزی و ماشین‌آلات»، «ساختمان»، «پتروشیمی»، «آرایشی و بهداشتی»، «مواد غذایی ارگانیک» و «دیجیتال» فعالیت می‌کنند.


ایران و ارمنستان روابط دوستانه و دیرینه‌ای با قدمت 3 هزار ساله دارند. همین موضوع برای هر دو کشور یک مزیت و فرصت مناسب است تا برای توسعه روابط تجاری و فناورانه طرفین تلاش کنند. ارمنستان یکی از اعضای رسمی اتحادیه اوراسیا است و با حوزه اروپا تعرفه ترجیحی برای 6 هزار قلم کالا دارد که توسعه صادرات کالاهای دانش‌بنیان و خلاق به این کشور، زمینه بهره‌مندی محصولات ایرانی از  همه این مزیت‌ها را برایشان فراهم می‌کند.


انتهای پیام/