دو تجمع مردمی در شمال سوریه در حمایت از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و وحدت کشور

دو تجمع مردمی در شمال سوریه در حمایت از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و وحدت کشور

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، امروز تجمعاتی در دو شهر واقع در شمال سوریه در حمایت از قانون اساسی و مخالفت با اشغالگری برگزار شد.


این تظاهرات‌ها به نظر آغاز کمپین انتخاباتی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه است، دفتر مطبوعاتی استان حسکه اعلام کرد، یک تجمع ملی گسترده برگزار شد. این تجمع در میدان حافظ اسد در شهر حسکه بود. همچنین این تظاهرات در حمایت از تمامیت ارضی، حاکمیت ملی، اختیارات ریاست‌جمهوری و مخالفت با اشغالگری آمریکا و ترکیه بود.


خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، تصاویری از این تجمعات که در میان آنها تصاویر بشار اسد نیز بودند، منتشر کرد. همچنین تصاویری از پرچم سوریه و پرچم حزب بعث سوسیال حاکم منتشر شد و شرکت‌کنندگان شعارهایی انقلابی و در حمایت از حزب بعث سردادند.همچنین چندین صفحه در شبکه‌های اجتماعی در حمایت از کمپین رئیس‌جمهوری سوریه راه اندازی شده‌اند که غیررسمی هستند چراکه آخرین این صفحات (به غیر از ۲۰۲۱) چند روز بعد از این‌که روزنامه‌های سوریه به نقل از منبعی اعلام کردند،‌ هیچ صفحه رسمی ریاست‌جمهوری وجود ندارد، مسدود شدند. اخیرا صفحاتی که برخی از سوی حزب بعث اداره می‌شوند بخش‌هایی از سخنان بشار اسد یا زندگی‌نامه او را منتشر می‌کنند.


طبق قانون اساسی سوریه، تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری قبل از پایان دوره رئیس‌جمهوری کنونی یعنی در کمتر از ۶۰ روز تا پایان ریاست‌جمهوری آغاز می‌شود و تبلیغات بیشتر از ۹۰ روز نخواهد بود این مساله باید از اواسط آوریل آینده اتفاق بیفتد.


تجمع اهالی جولان اشغالی در شهرک مجدل شمس به مناسبت سی و نهمین سالروز اعتصاب عمومی خود


همچنین سانا گزارش داد، اهالی جولان اشغالی سوریه که در چهاردهم فوریه ۱۹۸۲ برای مقابله با تصمیم دشمن صهیونیستی مبنی بر الحاق جولان به رژیم غاصب برخاستند و اعلام اعتصاب عمومی در همه روستاها و شهرک ها کردند بار دیگر به خیابان‌ها آمدند.اهالی جولان اشغالی همزمان با سی‌و نهمین سالگرد این اعتصاب عمومی بر پایبندی به حق و هویت ملی خود و مقاومت با نیروهای اشغالگر تاکید کردند.


انتهای پیام