دیدار صیامی با وزیر بهداشت/ نمکی: در جهت سالم‌سازی جامعه از دو ومیدانی حمایت می‌کنیم

دیدار صیامی با وزیر بهداشت/ نمکی: در جهت سالم‌سازی جامعه از دو ومیدانی حمایت می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس، در نشستی که عصر امروز میان هاشم صیامی رییس فدراسیون دو ‌و ‌میدانی و دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، طرفین پیرامون برقراری تعامل دو جانبه بحث و تبادل نظر داشتند.


صیامی در گام نخست با ارائه توضیحاتی در خصوص رشته پایه و پر مدال دو و میدانی، تاکید کرد: دویدن پزشک همه مردم است. دو و میدانی مادر ورزش هاست و باید توجه داشت که در کشورهای پیش رفته در راستای ارتقاء سطح سلامتی جامعه به ورزش دو و میدانی در بخش همگانی؛ مانند، پیاده روی و دویدن نگاه ویژه‌ای دارند.


وی اظهار داشت: اگر بخوایم از نظر جسمی و روانی جامعه‌ای سالم داشته باشیم باید این ورزش مادر و پزشک شخصی را جدی بگیریم. 
 
نمکی نیز با پذیرفتن و تائید سخنان رییس فدراسیون گفت:به طور حتم اگر بخوایم از بیماری هایی مثل دیابت، فشار خون، چاقی و ... جلوگیری کنیم دو و میدانی بهترین ‌انتخاب است که می‌تواند در سطح همگانی تاثیرات بسزایی در جامعه داشته باشد. 


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر اینکه کم تحرکی در جامعه همه‌گیر شده است، اظهار داشت: تغییر سلامت روانی آحاد جامعه و بهبود روحیه شهروندان یکی از مهمترین اهداف ما است. به همین منظور در راستای گسترش فرهنگ دویدن، پیاده‌روی‌ و سالم سازی کشور در تمام رده‌های سنی اعم از؛ نوجوانان و جوانان و حتی جامعه میانسال و کهن‌سالان، تلاش خواهیم کرد توجه خاص و بیش از پیش به ورزش دو و میدانی داشته باشیم.


نمکی در پایان افزود: وزارت بهداشت از این پس بیش از گذشته تعاملات جدی با فدراسیون دو و میدانی خواهد داشت و همچنین برای حمایت از این ورزش پراهمیت و پر مدال نسبت به حمایت از دو و میدانی در کمیسیون برنامه و بودجه اقدام خواهیم کرد


در پایان این نشست هاشم صیامی رییس فدراسیون دو و میدانی با اهداء مدال یاد بود رقابت‌های داخل سالن قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۸ که به میزبانی کشورمان برگزار شد از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکر و قدر دانی کرد.


ضمنا در این جلسه یعقوب رضا زاده نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی و محسن برزگر محمدی مشاور عالی رییس فدراسیون دو و میدانی نیز حضور داشتند.


انتهای پیام/