رئیس شورای عالی سیاسی یمن: مقاومت مردمی پیروزی را رقم زد

رئیس شورای عالی سیاسی یمن: مقاومت مردمی پیروزی را رقم زد

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی گفت: پایداری مردم یمن پیروزی را رقم زد. روزهای اخیر شاهد مواضع مثبتی از سوی اتحادیه اروپا و حتی دولت آمریکا بودیم که بازنگری در سیاست خود را آغاز کرده است. رویکرد بین المللی مثبت است و باید تا زمان لغو محاصره و توقف تجاوز ادامه داشته باشد. این مسئله مهمی است. باید تمام تلاش‌ها ادامه یابد تا مردم یمن پیروزی کامل را به دست آورند و محاصره لغو و تجاوز پایان یابد و تمام خاک خود را آزاد کنیم.


المشاط گفت: براساس تمام قوانین و شریعت‌های آسمانی ما حق دفاع از خودمان را داریم. هر عملی واکنشی به دنبال دارد و این جزو قوانین جهان است.


از سوی دیگر محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن گفت: ساکنان مأرب خانواده ما هستند و به دلیل تجاوزات ائتلاف و مزدوران که این استان را به اتاق سیاهی پر از ظلم و فجایع تبدیل کرده‌اند، رنج و مشکلات زیادی را متحمل شده‌اند. ما به ساکنان مأرب اطمینان می‌دهیم که عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی تنها کسانی را هدف قرار می‌دهد که با دشمن خارجی همکاری می‌کنند. ما از آن‌ها می‌خواهیم به راه درست بازگردند و درک کنند که ائتلاف متجاوز علیه آن‌ها می‌جنگد نه برای آن‌ها.


انتهای پیام