رئیس قوه قضاییه درگذشت اللهیار ملکشاهی را تسلیت گفت

رئیس قوه قضاییه درگذشت اللهیار ملکشاهی را تسلیت گفت

به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، در پیام حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی آمده است: با کمال تاسف خبر درگذشت همکار ارجمند مرحوم آقای اللهیار ملکشاهی، قاضی محترم دیوان عالی کشور را دریافت کردم.


رئیس قوه قضاییه اظهارداشت: آن مرحوم در مسئولیت‌های قضائی و مدیریتی در قوه قضائیه و همچنین نمایندگی مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی و ریاست کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس نهم و دهم منشا خدمات قابل توجهی برای انقلاب و مردم بود.


رئیسی افزود: بدینوسیله ضمن تسلیت به بازماندگان برای آن مرحوم مغفرت الهی در ماه رجب و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.


«الهیار ملکشاهی» نماینده سابق مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی امروز شنبه به علت عوارض ناشی از بیماری کلیوی درگذشت.


 ملکشاهی، قاضی، حقوق‌دان، سیاست‌مدار لرستانی متولد ۱۰ مرداد ۱۳۴۰ بود که نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره‌های دوره‌های نهم و دهم را از حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان بر عهده داشت.


نایب رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس در سال ۱۳۹۵، معاون قضائی دیوان عدالت اداری ایران از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰، رئیس کل دادگستری کرمانشاه از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹، رئیس کمیسیون تحقیق مجلس از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۹، رئیس کل دادگستری لرستان از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۵، رئیس کمیسیون مشترک شفافیت مجلس در سال ۱۳۹۸ و رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ از دیگر سوابق این حقوق‌دان لرستانی بود.