رحیمی: تا پنجشنبه تکلیف سرمربی تراکتور را مشخص می‌کنیم/ تا فردا به بابایی فرصت می‌دهیم

رحیمی: تا پنجشنبه تکلیف سرمربی تراکتور را مشخص می‌کنیم/ تا فردا به بابایی فرصت می‌دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا رحیمی درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال تراکتور بعد از برد مقابل سایپا اظهار داشت:‌ در ابتدا برد مقابل سایپا را به کادر فنی، بازیکنان وهواداران تبریک می‌گویم. ان‌شاءالله این روند ادامه داشته باشد. 


شجاعی استعداد خوبی در مربیگری دارد


وی درباره وضعیت انتخاب سرمربی تراکتور گفت: در شرایط فعلی، اولویت اول‌مان این است که مسعود شجاعی هدایت تیم را قبول کند و با او به عنوان سرمربی تیم سه، چهارساله قرارداد ببندیم. شجاعی در لالیگا حضور داشته و می‌تواند تیم را خودش ببندد و برای قهرمانی آسیا آماده کند. مسعود شجاعی نشان داده که استعداد خوبی در این زمینه دارد.


تا 2 روز دیگر تکلیف سرمربی را مشخص می کنیم اما 2 برنامه داریم


مدیر باشگاه تراکتور تصریح کرد: اگر مسعود شجاعی به مربی‌گری ادامه ندهد، مجبور به آوردن مربی خارجی هستیم که در این صورت نیز بحث نشستن او بر روی نیمکت وجود دارد. تمامی حساسیت‌ها را درک می‌کنیم، اما زمان را از دست نمی‌دهیم. ان‌شاءالله بحث سرمربی را طی فردا و پس فردا مشخص می‌کنیم.  یا مسعود شجاعی با یک کمک قوی به کار خود ادامه خواهد داد و یا به آوردن یک مربی خارجی فکر خواهیم کرد. ما از بدن‌ساز تیم راضی نیستیم و او را عوض خواهیم کرد.


با اسم آوردن از فرکی و مجیدی در فضای مجازی بازارگرمی کردند اما اولویت من مسعود شجاعی است


رحیمی ادامه داد:‌ در فضای مجازی یک تعداد با اسم بردن از افرادی مانند فرهاد مجیدی، حسین فرکی و برخی دیگر بازار گرمی می‌کنند، اما ما هیچ صحبتی با آنها نداشتیم. تراکتور مربیانی مانند دنیزلی و توشاک داشته است. محمد تقوی گزینه خوبی بود و دوست داشت به تبریز بیاید، اما یک سری موانعی اجازه حضور او در تراکتور را نداد.


وی افزود: ما نهایتاً تا پنجشنبه تکلیف کادر فنی را مشخص خواهیم کرد. هواداران نگران نباشند.  اولویت من، مسعود شجاعی است و به فکر قراردادی سه، چهار ساله با او هستم. 


فقط می‌توانیم 6 بازیکن جذب کنیم


معاون ورزشی تراکتور با اشاره به برنامه‌های این باشگاه برای تقویت تیم توضیح داد: تقویت تیم برای آسیا، خواسته ماست. در نیم فصل امکان جابه جایی های گسترده نیست. الان فقط برای دو بازیکن جا داریم و نهایتاً می توانیم 6 بازیکن جذب کنیم.  ما قادر به جذب بازیکنان خارجی نیستیم و بازیکنان خوب ایرانی هم تیم دارند. ما حداقل به یک مهاجم و یک مدافع میانی نیاز داریم و همچنین مدافع راست و چپ نیز باید به خدمت بگیریم. 


رحیمی ادامه داد: مذاکرات جدی با بازیکنان مدنظرمان آغاز شده و به باشگاه های آنها هم نامه زدیم. این اتفاق حتماً باید رخ بدهد و حداقل سه، چهار بازیکن جذب می‌کنیم. البته می‌خواهیم بازیکنان موثر جذب کنیم. مذاکرات با این بازیکنان جلو می رود و فکر می کنم طی روزهای آینده تصمیمات خوبی گرفته خواهد شد.


یک بازیکن از تراکتور خواسته هر موقع قراردادش فسخ شود


وی افزود: هواداران استرس بیش از حدی را تحمل می‌‍کنند که من آن را درک می‌کنم. تراکتور به زندگی هواداران گره خورده، اما بدانند مذاکرات در حال انجام است. یک سری بازیکنان شرایط خاصی را مطرح می کنند. مثلاً یک بازیکن قبول می کند که به تراکتور بیاید، اما حق فسخ قرارداد در هر لحظه از فصل را می خواهد. ما حداقل سه، چهار بازیکن جذب خواهیم کرد. 


اگر ماشین‌سازی نخواهد بابایی نمی تواند به هیچ تیمی برود


مدیر باشگاه تراکتور درباره وضعیت جذب پیمان بابایی تصریح کرد: پیمان بابایی از بازیکنان خوب شهر تبریز است و می‌تواند در تراکتور پیشرفت کند. پیمان بابایی یک سال و نیم دیگر با ماشین سازی قرارداد دارد و نمی‌تواند به تیم دیگری برود. اگر ماشین سازی نخواهد، او به هیچ باشگاه دیگری نمی‌رود. بابایی 720 میلیون برای امسال و حدود 800 میلیون برای سال آینده قرارداد دارد. 


رضایت‌نامه بابایی فقط برای تراکتور صادر می‌شود


رحیمی اضافه کرد: باشگاه استقلال طی نامه ای خواستار جذب این بازیکن شده و مبلغی برای رضایت‌نامه او تعیین شده است. اگر تراکتور هم به دنبال جذب بابایی باشد، باید مبلغ رضایت نامه‌اش را پرداخت کند. پیمان بابایی تحت هیچ شرایطی رضایت نامه اش برای تیم دیگری صادر نخواهد شد. او یا باید یک سال و نیم آینده را در ماشین سازی بماند و یا به تراکتور بیاید.


وی افزود: ما حاضریم برای حضور پیمان بابایی در تراکتور، قراردادش را افزایش بدهیم. تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهد داشت  و فرصت خیلی خوبی برای پیمان بابایی به حساب می آید. او می‌تواند یک سال و نیم در تراکتور بازی کند و سپس به یک تیم خوب خارجی برود. 


برای 2 فصل و نیم می‌خواهیم 8 میلیارد به بابایی پرداخت کنیم


معاون باشگاه تراکتور ادامه داد: ما مشکلی با افزایش قرارداد پیمان بابایی نداریم و اگر بخواهیم قیمت واقعی او را پرداخت کنیم، باید مدت قراردادش را افزایش بدهیم. در ابتدای فصل بحث قرارداد پنج ساله با این بازیکن مطرح بود، اما ما حاضریم برای یک و نیم فصل 30، 40 درصد به مبلغ قراردادش اضافه کنیم و یا او اگر رقم اصلی را می‌خواهد، ما حاضریم قراردادی دو و نیم ساله به ارزش 8 و نیم میلیارد با او ببندیم.


وی افزود: یک میلیارد برای نیم‌فصل دوم، دو و نیم میلیارد برای سال دوم و پنج میلیارد برای سال سوم به پیمان بابایی پیشنهاد دادیم. پیمان امروز اراده کند، ما قرارداد 8 میلیاردی با آپشن برای او تنظیم می‌کنیم. هواداران هم باید به این قضیه کمک کنند، چون هیچ‌کس از تراکتور بزرگ‌تر نیست. اولویت اول من، جذب پیمان بابایی است. همین که او خودش را فرزند آذربایجان می‌داند، خیلی ارزشمند است. از این بازیکن می‌خواهیم که به تراکتور بیاید، قرارداد حرفه‌ای ببندد و پیشرفت کند.


تا فردا به بابایی فرصت می‌دهم یکی از دو پیشنهاد ما را قبول کند


مدیر باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: از هواداران هم می‌خواهم فضا را احساسی نکنند و اجازه بدهند در یک فضای منطقی کار را پیش ببریم. اگر او به تراکتور نیاید، به تیم دیگری نخواهد رفت. من تا فردا به او فرصت می‌دهم که یکی از این دو پیشنهاد را قبول کند و به تراکتور بیاید.


بحث اذیت نیست اما واسعی باید به برخی مسائل پایبند باشد


رحیمی درباره آخرین وضعیت سعید واسعی در باشگاه تراکتور عنوان کرد:‌سعید واسعی قراردادی بسیار گران‌قیمت را با تراکتور امضا کرده است. او هم‌زمان با پیکان قرارداد داشت و ما را درگیر پرونده حقوقی کرد و یک میلیارد و 240 میلیون تومان از فدراسیون فوتبال جریمه شدیم. او 10 درصد هم در ابتدا از ما پول گرفته و چهار ماه از حضور در میادین محروم شد.


نزدیک دو ماه هم از دوران محرومیت او مانده و نیمی از نیم‌فصل دوم را محروم می‌ماند و به بازی‌های آخر فصل می‌رسد. متأسفانه واسعی بعد از این اتفاقات به تمرینات هم نیامد، اما او باید برخورد حرفه‌ای هم داشته باشد. الان بحث اذیت نیست و او باید به یک سری از مسائل پایبند باشد.


اولویت‌مان حفظ واسعی است اما باید منافع باشگاه حفظ شود


وی افزود:‌وقتی قرارداد حرفه‌ای و چهار میلیاردی می‌بندیم، باید به آن پایبند باشیم. ما می‌خواهیم به او کمک کنیم و اولویت مان هم حفظ سعید واسعی است. ما به او نیاز داریم، اما هواداران هم اجازه بدهند منافع باشگاه حفظ شود.
واسعی یک فصل دیگر از قراردادش مانده و دوست دارد در آسیا هم برای تراکتور بازی کند. ما در حال حل مشکل واسعی هستیم و ان‌شاءالله خبرهای خوبی درمورد او خواهید شنید.


واسعی در اختیار کمیته انضباطی باشگاه است


مدیر باشگاه تراکتور تصریح کرد: واسعی باید در تمرینات حضور داشته باشد. ما او را جریمه نکردیم و هر کس به تمرینات نیاید، به کمیته انضباطی باشگاه احضار خواهد شد. ما فقط این مسئله را در کمیته انضباطی باشگاه مطرح کردیم و فعلاً جریمه ای در کار نیست.


برای موفقیت باید پشت کادرفنی باشیم


رحیمی با اشاره به حمایت هواداران پرسپولیس از این تیم در دوران برانکو گفت: در یک دوره ای در باشگاه پرسپولیس هشتگ «هر چی برانکو بگه» مطرح شد و هواداران این تیم پشت مربی خود ایستادند. ما باید برای موفقیت تیم پشت کادر فنی باشیم. باشگاه های پرطرفدار متعلق به هواداران است، اما باید اینها را سازماندهی کنیم و بدانیم هوادارمان چه می‌خواهد.


وی ادامه داد:‌ ما در روزهای آینده از هواداران خواهیم خواست که مشخصات خود را در اختیار باشگاه قرار بدهند و کارت هواداری دریافت کنند. هر هواداری حق دارد که نظراتش را بگوید و ما هم از آنها استفاده کنیم، اما این هواداران باید ساماندهی شوند. 


دنبال تمدید قرارداد سه کاپیتان تراکتور هستیم


مدیرعامل باشگاه تراکتور با اشاره به شرایط قراردادی سه بازیکن باتجربه این تیم عنوان کرد:‌با سه کاپیتان تیم به دنبال تمدید قرارداد هستیم، چون آنها وزنه هایی برای تراکتور به حساب می آیند. حضور اشکان دژاگه تاثیر زیادی بر عملکرد تیم می گذارد و مسعود شجاعی هم که خودش را فدای تراکتور کرده و با جان و دل کار می‌کند. احسان حاج‌صفی هم با جان و دل برای تراکتور بازی می‌کند و ان‌شاءالله همه به او کمک خواهیم کرد تا به روزهای اوجش برگردد.
 برخی بازیکنان از تراکتور جدا می‌شوند


رحیمی درباره بازیکنان مازاد تراکتور گفت: تا جایی که من می‌دانم، ما یک سری خروجی‌هایی در نیم فصل خواهیم داشت که البته هنوز قطعی نشده است. در خط حمله حمزاوی عملکرد خوبی نداشته و به احتمال زیاد از جمع ما جدا خواهد شد. در خط دفاعی احتمال جدایی وفا هخامنش و میلاد فخرالدینی وجود دارد. البته اینها قطعی نیست، اما یک سری اتفاقاتی رخ خواهد داد. همچنین در جمع بازیکنان جوان هم تغییراتی خواهیم داشت. چند بازیکن جوان در لیست مازاد قرار دارند و تغییراتی به وجود خواهد آمد.


وی افزود:‌ما به شدت پیگیر تمدید قرارداد شجاعی، دژاگه و حاج صفی هستیم و می‌خواهیم مسعود شجاعی لیدر فنی تراکتور در سال‌های آینده باشد و سال های سال در این شهر بماند. اگر مسعود بماند، دژاگه هم خواهد ماند. هواداران به یاد داشته باشند که سال گذشته احسان حاج صفی یک تنه چقدر خوب برای تراکتور کار کرد. در حال حاضر تمام تمرکزمان بر روی نیم‌فصل است و بحث بعدی بر روی حضور تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. احسان حاج صفی با جان و دل برای تراکتور بازی می‌کند و یکی از وزنه های تیم است.


در تابستان با یک آکادمی خارجی قرارداد می‌بندیم


مدیر باشگاه تراکتور درباره اصلاحات ساختار این باشگاه توضیح داد: برای اصلاح ساختار باشگاه برنامه های زیادی داریم. همچنین برای تقویت آکادمی هم برنامه هایی خواهیم داشت. از آقای زنوزی هم تشکر می کنم که همیشه از ما حمایت کردند. در پایان ماه سفری به اروپا خواهم داشت و قول می‌دهم در سه ماهه دوم سال آینده با یک آکادمی خارجی همکاری داشته باشیم.


زنوزی در ورزش سرمایه‌گذاری کرده اما کدام بخش صنعتی آذربایجان این کار را انجام می‌دهد؟


وی ادامه داد:‌ آقای زنوزی جزو تجّار و کارآفرینان موفق آذربایجان به حساب می‌آید که در ورزش هم سرمایه گذاری می‌کنند. اگر ورزش سودآوری دارد، چرا کارآفرینان دیگر در استان سمت ورزش نمی آیند؟  الان کدام بخش صنعتی در ورزش آذربایجان سرمایه گذاری می‌کند؟ در آذربایجان بخش خصوصی در حوزه ورزش فعالیت گسترده‌ای دارد. خصوصی سازی اتفاق بسیار خوبی است و حتماً آقای زنوزی کمک خواهد کرد که هواداران در باشگاه سهیم شوند.  


نباید سرمایه‌های آذربایجان مثل زنوزی را از دست بدهیم


معاون ورزشی باشگاه تراکتور تصریح کرد: اختلاف سلیقه طبیعی است، اما نباید وزنه های آذربایجان را از دست بدهیم. ما هم در بحث مدیریتی و هم در بحث مالی از زنوزی استفاده می‌کنیم، اما کرونا بیشتر از همه به تراکتور لطمه زده و باعث شده ما در خانه نتایج خوبی کسب نکنیم. ان‌شاءالله تیم را تقویت خواهیم کرد.


اسدی می‌خواهد فوتبالش را خارج از کشور ادامه بدهد


رحیمی درباره احتمال بازگشت رضا اسدی به تراکتور گفت: مسعود شجاعی با رضا اسدی صحبت کرد اما این بازیکن اعلام کرد که فعلاً قراردادش را فسخ نکرده و دوست دارد در خارج از ایران به کار خود ادامه بدهد.


انتهای پیام/