سالاری:سقف قرارداد ماشین‌سازی 300 میلیون است اما در لیگ آزادگان یک میلیارد می‌گیرند

سالاری:سقف قرارداد ماشین‌سازی 300 میلیون است اما در لیگ آزادگان  یک میلیارد می‌گیرند

بهمن سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد این که به نظر می‌رسد تمرینات ماشین سازی تبریز وارد اعتصاب شده اظهار داشت: نه، بحث اعتصاب نیست. قرار بود امروز تمرین کنیم، اما گفتند استراحت کنید و زمان آغاز تمرینات را اعلام می‌کنیم. ما بعد از بازی مقابل صنعت نفت به استراحت پرداختیم اما هنوز مشخص نیست چه زمانی تمرینات آغاز می‌شوند.


وی در مورد برد صنعت نفت در آخرین هفته نیم‌فصل اول عنوان کرد: این برد خیلی به جا بود. تیم روحیه و انگیزه برای ادامه کار گرفت. الان تمرکز خوبی برای بردن شهر خودرو داریم چون به این باور رسیدیم که می‌توانیم برنده باشیم. ما تیم سوم جدول را شکست دادیم و این مسأله از نظر روحی خیلی کمک‌مان کرد. به ما گفته‌اند که تیم تقویت می‌شود و پول تزریق می‌کنیم. ان‌شاالله این اتفاق بیفتد و بازیکنان با کیفیتی به تیم اضافه شوند تا در نیم فصل دوم بتوانیم نتایج خوب و جایگاهی در شأن ماشین سازی کسب و دل هواداران را شاد کنیم.  


سالاری ادامه داد: حیف این تیم است، ما بازی‌های خوبی را انجام دادیم. به عنوان مثال مقابل مس رفسنجان باید 4 بر صفر پیروز می‌شدیم. ذوب‌آهن را برده بودیم و در اواخر بازی روی یک اشتباه کوچک مساوی شدیم. مستحق این هستیم که تیم هشتم یا نهم جدول باشیم. واقعا امسال به بدشانسی پی بردم و فهمیدم این مسأله وجود دارد. در چند بازی دقایق پایانی گل خوردیم. بازی‌هایی بوده که حقمان برد با 3 گل بوده ولی با یک اشتباه شکست خوردیم یا مساوی کردیم.


مهاجم تیم ماشین سازی در مورد این که آیا به خاطر پیروزی مقابل صنعت نفت به اعضای ماشین سازی پاداشی داده می‌شود، گفت: قبل از بازی که کسی صحبتی نکرد. بعد از بازی هم همین طور و کسی نیامد. مقابل صنعت نفت یک بازی معمولی انجام دادیم. در بازی‌های دیگر استحقاق بردن را بیشتر از این بازی داشتیم. در 7-6 بازی باید صد درصد پیروز می‌شدیم. تیم ما واقعا خوب است و بازیکنان باکیفیتی دارد.


مهاجم ماشین سازی با اشاره به مشکلات مالی این تیم عنوان کرد: تیم از لحاظ مالی مشکل دارد. قراردادها پایین هستند. بعضی بازیکنان پیشنهاد‌اتی برای یک نیم فصل دارند که دو برابر قراردادشان در اینجاست. واقعا مشکل مالی داریم و صدای بچه‌ها درآمده است.


سالاری در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد 500 میلیون تومانی در ماشین سازی وجود دارد، گفت: سقف قرارداد در تیم ما 300 میلیون تومان است و از این مقدار تنها 20 درصد پرداخت شده، الان در خیلی از تیم‌های لیگ یکی سقف قرارداد یک میلیارد تومان است و حدود 40 درصد آن را هم گرفته‌اند. این مسائل ذهن بازیکنان را درگیر می‌کند و باعث می‌شود در مسابقات نتوانیم نتایج خوب بگیریم. بیشتر بازیکنان فوتبال طبق قراردادهایشان تا نیم فصل 50 درصد دریافتی داشته‌اند اما این اتفاق در ماشین سازی نیفتاده است.


وی در مورد اینکه بازیکنان تأثیرگذار ماشین سازی مانند پیمان بابایی پیشنهاد‌ات سنگینی از جانب تیم‌های دیگر مانند تراکتور دارند، گفت: به پیمان کاری ندارم، تراکتور او را می‌خواهد اما بقیه بازیکنان واقعا دو برابر قراردادشان در اینجا پیشنهاد دارند. آن هم برای یک نیم فصل. مسلما بازیکن به دنبال آن پیشنهاد می‌رود چون شرایط اقتصادی خیلی بد است و آنها هم زندگی و زن و بچه دارند.


سالاری در مورد این که آیا صحبتی برای جدایی بازیکنی از تیم مطرح شده، گفت: اصلاً صحبتی در این مورد مطرح نشده، فقط موضوع پیمان بابایی است که در فضای مجازی پخش شده و همه فهمیده‌اند. او از تراکتور، سپاهان، استقلال و پرسپولیس پیشنهاد دارد. قبل از بازی با صنعت نفت گفت صددرصد تمرکزم برای ماشین سازی است و بعد از این بازی تصمیم می‌گیرم. حالا نمی‌دانم قرار است چه تصمیمی بگیرد و اختیار دست خودش است.


مهاجم ماشین‌سازی در خصوص این که آیا مدیران باشگاه دیداری با اعضای تیم داشته‌اند و قولی داده شده، گفت: قبلا بهداد بیات به تمرین تیم می‌آمد اما فکر کنم آخرین باری که او را دیدیم قبل از بازی با فولاد بود. هیچ خبری از مدیران باشگاه نیست. ما یک هفته دیگر بازی داریم اما تمرین تعطیل است و نمی‌دانیم چه می‌شود. آیا می‌خواهند پول تزریق کنند؟ آیا تیم تقویت می‌شود؟ 


وی افزود: امیدواریم این اتفاقات بیفتد و برای نیم فصل دوم یارگیری خوبی انجام بدهند. از مسؤولان باشگاه می‌خواهیم به قراردادها رسیدگی کنند و مبالغ قراردادها را بالا ببرند تا بچه‌ها در نیم فصل دوم تمرکز لازم را داشته باشند. 12-11 بازیکن تیم پیشنهاد‌ات خوبی از تیم‌های دیگر دارند، خود من هم پیشنهاد‌اتی دارم ولی تمرکز صددرصدم روی ماشین سازی است. امیدواریم که مدیران باشگاه به ما کمک کنند تا در نیم فصل دوم بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.


انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌