سهمیه‌های دوومیدانی در المپیک اضافه می‌شود؟

سهمیه‌های دوومیدانی در المپیک اضافه می‌شود؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، المپیک‌های 2012 لندن و 2016 ریو برای دوومیدانی ایران پر سهمیه بود و به هر شکلی که می‌شد فدراسیون سهمیه‌ها را دو رقمی کرد، هرچند نتایجی که کسب شد به مراتب پایین تر از رکوردهای کسب ورودی بود، اما آن زمان بالا بودن سهمیه ظاهرا افتخاری برای فدراسیون‌ها محسوب می‌شد و کسب نتیجه در اولویت نبود.


اما برای المپیک توکیو شرایط فرق کرده و با بالا رفتن رکوردها کسب ورودی سخت شده و به همین دلیل است که تاکنون دو نفر یعنی احسان حدادی و حسن تفتیان سهمیه را کسب کرده‌اند. حدادی اردیبهشت ماه سال گذشته در دایموند لیگ دوحه قیطر با رکورد 66.78 متر سهمیه را کسب کرد و تفتیان نیز در دایموند لیگ پاریس خودش را به توکیو رساند.


برخی معتقدند تعویق رقابت‌های المپیک به خاطر شیوع ویروس کرونا به نفع دوومیدانی شده و ملی پوشانی که شانس کسب سهمیه را داشتند، این فرصت را دارند که یک سال بیشتر تمرین کرده و برای کسب سهمیه تلاش کنند، اما برخی دیگر بر این باور هستند که لغو متعدد رقابت‌های بین المللی و عدم انجام سفرهای خارجی این فرصت را از دوومیدانی کاران خواهد گرفت.


image


در حال حاضر برخی از دوومیدانی کاران در کیش، صربستان و تهران خودشان را برای کسب سهمیه آماده می‌کنند و باید در سال آینده شانس خود را برای رسیدن به المپیک آماده کنند.


بهنام شیری در پرتاب دیسک، فرزانه فصیحی در 100 متر بانوان و مهدی پیرجهان نسبت به سایر دوندگان و پرتابگران شانس بیشتری برای کسب سهمیه دارند که البته همه چیز به آمادگی و حضور در رقابت‌های بین المللی بستگی دارد.


فدراسیون دوومیدانی می‌گوید تمام شرایط را برای ملی پوشان فراهم کرده و اردوهای داخلی و خارجی را برای آنها در نظر گرفته و تداوم آنها می‌تواند نقش اساسی داشته باشد. 


به گزارش فارس، کمیت در دوره‌های گذشته المپیک نتیجه‌ خاصی برای دوومیدانی ایران نداشته و حالا در این دوره که کار به کیفیت رسیده است، باید دید چه اتفاقی می‌افتد.


انتهای پیام/