صعود جوکوویچ و هالپ در روز حذف تیم و قهرمان رولان گاروس

صعود جوکوویچ و هالپ در روز حذف تیم و قهرمان رولان گاروس

به گزارش ایسنا، مرحله یک هشتم نهایی (دور چهارم) تنیس اپن استرالیا بامداد یکشنبه آغاز شد و دومینیک تیم، فینالیست سال ۲۰۲۰ و ایگا اسویاتک، قهرمان رولان گاروس از نخستین گرند اسلم سال حذف شدند. 


در یکی از بازی‌های مهم روز هفتم تیم به مصاف گریگور دیمیتروف رفت و در یک نمایش ضعیف با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد. مرد شماره سه جهان ست نخست را با نتیجه ۶ بر ۴ واگذار کرد و در ست دوم هم با نتیجه مشابه شکست خورد. تنیسور اتریشی در ست پایانی ضعیف ترین بازی خود را به نمایش گذاشت و بدون پیروزی در هیچ گیمی با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب حریف بلغاری‌اش شد.


تیم پس از پایان بازی اعلام کرد در جریان بازی دچار مشکلات جسمانی شده بود و این موضوع شرایط را برای داشتن یک روز بد آسان کرد. 


در این روز نواک جوکوویچ به مصاف میلوش رائونیچ رفت و ۳ بر یک پیروز شد. مرد شماره یک جهان در ست اول به سختی تنیسور کانادایی را با نتیجه ۷ بر ۶ شکست داد. نوله در ادامه ۶ بر ۴ مغلوب شد. او در ست سوم با بریک در گیم چهارم نتیجه را ۳ بر یک به نفع خود کرد تا به راحتی با نتیجه ۶ بر یک پیروز شود. جوکوویچ در ست بعدی هم در بهترین زمان ممکن بریک کرد و از رائونیچ ۵ بر ۴ پیش افتاد. او در گیم بعد هم پیروز شد و توانست در جمع هشت تنیسور برتر مردان قرار بگیرد. 


جوکوویچ با این پیروزی سیصدمین پیروزی خود را در گرند اسلم جشن گرفت.


الکساندر زورف برابر لایوویچ قرار گرفت و با نتیجه قاطع ۳ بر صفر پیروز شد. تنیسور آلمانی در ست اول ۶ بر ۴ حریفش را شکست داد و ست دوم را با نتیجه ۷ بر ۶ به خود اختصاص داد. او در ادامه توانست ۶ بر ۳ پیروز شود و به یک چهارم نهایی صعود کند. 


پیش از این دیدار اسلان کاراتسف با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل فلیکس الیاسیم شگفتی ساز شد. مرد شماره ۱۱۴ جهان پس از واگذار کردن دو ست نخست در یک بازگشت درخشان سه ست بعدی را با پیروزی ۶ بر ۳، ۶ بر ۳ و ۶ بر ۴ به پایان رساند تا در جمع هشت تنیسور برتر قرار بگیرد. 


در بخش زنان بازی‌هایی تماشایی برگزار شد و در نخستین دیدار نائومی اوساکا برابر گاربینیه موگوروسا قرار گرفت. تنیسور ژاپنی در حالی ۲ بر یک حریف اسپانیایی‌اش را شکست داد که دو بار در آستانه حذف قرار داشت. بانوی شماره سه جهان ست اول را ۶ بر ۴ واگذار کرد اما در ست دوم با نتیجه مشابه پیروز شد تا برنده در ست پایانی مشخص شود. رقابت نزدیک دو تنیسور در نهایت با پیروزی ۷ بر ۵ اوساکا به پایان رسید. 


پس از این دیدار سرنا ویلیامز به مصاف آرینا سابالانکا رفت و ۲ بر یک پیروز شد. تنیسور آمریکایی در ست نخست ۶ بر ۴ بانوی شماره هفت جهان را شکست داد اما ست دوم را با نتیجه ۶ بر ۲ واگذار کرد. ویلیامز در ست سوم جبران کرد و با پیروزی ۶ بر ۴ در جمع هشت تنیسور برتر قرار گرفت. 


ظهر امروز سیمونا هالپ برابر اسویاتک قرار گرفت و در یک بازگشت ۲ بر یک حریف لهستانی اش را شکست داد. بانوی شماره دو جهان در ست اول ۶ بر ۳ مغلوب قهرمان رولان گاروس شد اما در ادامه جبران کرد و پس از پیروزی ۶ بر یک در ست دوم، ست سوم را با نتیجه ۶ بر ۴ به نفع خود پایان داد. 


در دیگر دیدار امروز مارکتا ووندروسووا به مصاف سو وی هسیه رفت و ۲ بر صفر از حریف چین تایپه‌ای شکست خورد. هسیه در ست اول و دوم به ترتیب با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۲ پیروز شد و به یک چهارم نهایی صعود کرد.


انتهای پیام