طرح اجرای VAR در برنامه های انتخاباتی آجورلو

طرح اجرای VAR  در برنامه های انتخاباتی آجورلو

به گزارش خبرگزاری فارس، سعید فتاحی که به عنوان نایب رئیس آجورلو در انتخابات فدراسیون فوتبال معرفی شده در خصوص امکان تحقق این وعده انتخاباتی اظهار داشت: راه اندازی VAR‌طبق بررسی های انجام شده و پیش بینی های صورت گرفته در نیمه دوم سال 1401 و فصل آتی مسابقات لیگ برتر امکان پذیر خواهد بود.

رئیس سابق کمیته مسابقات اضافه کرد: در فروردین سال  98 دوره آموزشی VAR در قطر زیر نظر فیفا برگزار شد و با توجه به موضوعات مهمی که جهت اجرای این طرح وجود دارد حداقل 6 ماه لازم است که تیم های داوری ، ناظران و بخش های دیگر با نحوه اجرای سامانه آشنا شوند. البته کارهای مقدماتی پیش از این انجام شده و در ایران 4 نفر این دوره را دیده اند از جمله آقای رفعتی و خود من . به هر ترتیب فکر می کنم طبق برآورد  و برنامه ریزی که در برنامه اجرایی داشته ایم امکان اجرای VAR از نیمه دوم سال 1401 وجود خواهد داشت.

فتاحی همچنین گفت: موضوع اجرای VAR از مسائل مورد توجه آقای آجورلو در برنامه انتخاباتی ایشان است که طبق برنامه برآورد لازم را در این خصوص داشته ایم. امکان ورود تجهیزات با برخی تمهیدات وجود دارد و پیش بینی لازم در این خصوص شده همچنین بخش دیگری از تجهیزات را می توانیم در داخل کشور تهیه کنیم. در واقع تولید کامل سامانه VAR در کشور توجیه اقتصادی ندارد چون شاید حداکثر به 20 عدد نیاز باشد که برای این تعداد نمی توان خط تولید راه اندازی کرد. به همین دلیل بخش اصلی سامانه را می توان وارد کرد و تجهیزات جانبی هم در داخل کشور تامین می شود.

وی تاکید کرد:‌پلن اجرایی این طرح به طور کامل آماده شده که بر این اساس نخستین اقدام استفاده از نخستین سامانه در مرکز ملی فوتبال جهت آموزش است ،‌در گام های بعدی در چند ورزشگاه می توان VAR‌را نصب کرد تا  رفته رفته از سال های بعد به طور کامل در تمامی مسابقات از این سامانه استفاده شود.


انتهای پیام/ا