فینالیست‌های تنیس زنان اپن استرالیا مشخص شدند

فینالیست‌های تنیس زنان اپن استرالیا مشخص شدند

به گزارش ایسنا، دیدارهای نیمه نهایی تنیس اپن استرالیا در بخش زنان پنجشنبه صبح برگزار و چهره دو فینالیست مشخص شد. در نخستین بازی نائومی اوساکا برابر سرنا ویلیامز قرار گرفت و با نتیجه ۲ بر صفر حریف آمریکایی اش را شکست داد. تنیسور ژاپنی با وجود این که در ست اول دو گیم نخست را واگذار کرد اما توانست جبران کند و نتیجه ۲ بر ۲ شد. در ادامه بانوی شماره سه جهان در گیم ششم با یک بریک ۴ بر ۲ پیش افتاد. او برتری اش را تا پایان حفظ کرد و ست اول را با نتیجه ۶ بر ۳ به خود اختصاص داد.


اوساکا ست دوم را با یک بریک شروع کرد تا نسبت به حریفش برتری داشته باشد. در ادامه دو تنیسور گیم هایی که سروها را در اختیار داشتند با پیروزی به پایان رساندند. یکی از ضعف های بانوی شماره سه جهان خطاهایش در هنگام زدن سرو بود. او گیم هشتم توسط ویلیامز بریک شد اما خیلی زود توانست جبران کند و با پیروزی در دو گیم بعدی ۶ بر ۴ ویلیامز را شکست داد. اوساکا با این برد نخستین فینالیست اپن استرالیا لقب گرفت. 


دیگر دیدار نیمه نهایی را جنفیر برادی و کارولینا موکووا برگزار کردند و تنیسور آمریکایی با پیروزی ۲ بر یک حریف اوساکا در فینال شد. بانوی شماره ۲۴ جهان شروع خوبی داشت و در گیم نخست دو گیم پیاپی را از آن خود کرد. موکووا در ادامه توانست جبران کند اما زمانی که نتیجه ۵ بر ۴ به نفع برادی بود با دو خطا در سرو ست اول را ۶ بر ۴ واگذار کرد. 


موکووا ست دوم را با یک بریک شروع کرد. تنیسور اهل چک این برتری را تا پایان حفظ کرد و در نهایت با نتیجه ۶ بر ۳ پیروز شد تا برنده در ست سوم مشخص شود. دو تنیسور رقابت تماشایی را در این ست به نمایش گذاشتند به خصوص در امتیاز پایانی این دیدار که برادی پس از پنج فرصت توانست پیروز بازی شود. تنیسور آمریکایی در گیم سوم بریک کرد و این برتری را تا پایان حفظ کرد تا ۶ بر ۴ حریفش را شکست دهد و فینالیست شود. 


دیدار نهایی تنیس اپن استرالیا در بخش بانوان شنبه برگزار می شود. 


انتهای پیام