لازمه رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی تشکیل دولت قرآنی است

لازمه رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی تشکیل دولت قرآنی است

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ سید محمدرضا حسینی عضو هیات موسس اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در کارگاه اخلاق تشکیلاتی نوزدهمین دوره تشکیلاتی جهاد اکبر این اتحادیه با اشاره به نام این اردو گفت: انتخاب عنوان جهاد اکبر برای این اردو یعنی انجمن مستقل، مدرسه آدم‌سازی است نه باشگاه رسیدن به قدرت.


وی اظهار داشت: اردوی جهاد اکبر علامت و راهنمایی است برای اینکه نسبت فعالیت تشکیلاتی خود را با خودسازی و مبارزه بانفس پیدا و معین کنیم. جهاد اکبر بنیان و ماهیت یک تشکیلات خدایی است. در تشکیلات، باید نسبت همه فعالیت‌‌های تشکیلات با خودسازی و جهاد اکبر مشخص باشد.


حسینی افزود: اولین گام در خودسازی، خداشناسی و دومین گام خودشناسی است. تا خودمان را اصلاح نکنیم و رشد ندهیم، اصلاح دیگران و جامعه امری ناممکن است. تحول، ابتدا باید در درون خودمان محقق شود تا به برون گسترش و توسعه یابد. پس شعار «تحول در حکمرانی؛ عدالت و کارآمدی» زمانی محقق می‌شود که ابتدا تحول در حکمرانی وجود خودمان اتفاق بیفتد.


وی گفت: جهاد اکبر، باید از ما شخصیت‌هایی مثل سلمان، عمار و مالک بسازد و اراده و فکر رهبری باشیم. لازمه اطاعت از خدا، رسول خدا و اولی الامر، تحول درونی است. تشکیلات باید از ما شاکله‌ و شخصیتی بسازد که حرف رهبری را توجه، فهم و درک کنیم و برای اقدام و عملیاتی نمودن آن از دیگران سبقت بگیریم.
عضو هیات موسس اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل تاکید کرد: گناه، ما را از ولایت الله خارج می‌کند و تحت ولایت شیطان قرار می‌دهد و ولایت شیطان، ما را از نور به ظلمات می‌برد و از دیدن حق و حقیقت محروم می‌کند.


حسینی اظهار داشت: ما در فعالیت‌های تشکیلات در معرض آزمون و ابتلائات مختلف قرار می‌گیریم و در این بستر نقاط ضعف و قوت خود را بهتر می‌شناسیم.در هر سطح و عرصه‌ای لازم است تقوای متناسب با آن سطح و عرصه را داشته باشیم. هر چه سطح بالاتر و عرصه بزرگتر می‌شود نیازمند تقوی بالاتری هستیم.


وی افزود: رکن جهاد اکبر، تقواست و رکن تقوا، ایمان است و ما برای پیروزی در جهاد اکبر نیازمند برنامه‌ریزی برای تقویت ایمان خویش جهت رسیدن به مراتب برتر و والاتر تقوی هستیم.به فرموده امام راحل تلاش برای رسیدن به مقامات معنوی هم همانند مقامات مادی، مذموم است. در تشکیلات هم نباید حتی با نیت خیر دنبال کسب مقام و منصب باشیم.


حسینی تاکید کرد: لازمه رسیدن به اهداف مقدس جمهوری اسلامی، تشکیل دولت قرآنی است. باید قرآن و اهل بیت را در تشکیلات، منبع و مأخذ حرکت و هدف‌گذاری خویش قرار دهیم و به آن بر اساس حدیث مبارک ثقلین تمسک بجوییم تا در این مسیر نورانی مدیران و کارگزاران قرآنی برای اداره آن دولت کریمه تربیت کنیم.


انتهای پیام/