لاوروف و پدرسن: جایگزینی برای حل سیاسی بحران سوریه وجود ندارد

لاوروف و پدرسن: جایگزینی برای حل سیاسی بحران سوریه وجود ندارد

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده که لاوروف و پدرسن به طور مفصل در مورد مسائل مربوط به حل و فصل سوریه ، از جمله شرایط موجود، ارائه کمک های بشردوستانه و شرایط اقتصادی-اجتماعی در سوریه بحث و تبادل نظر کردند.


در این بیانیه همچنین آمده است که دو طرف به کار کمیته قانون اساسی که پنجمین جلسه آن در اواخر ژانویه در ژنو برگزار شد توجه ویژه دارند.


آنها همچنین نتایج پانزدهمین نشست بین المللی سوریه در چارچوب روند آستانه را که در ۱۶ و ۱۷ ماه فوریه جاری در سوچی انجام شد، مورد بررسی قرار دادند.


 لاوروف و پدرسن تأکید کردند که هیچ جایگزینی برای راه حل سیاسی بحران سوریه در چارچوب فرایندی که توسط خود سوری ها و با احترام به حاکمیت ، استقلال ، وحدت و یکپارچگی سوریه باشد وجود ندارد. "


وزیر امور خارجه روسیه و نماینده سازمان ملل همچنین در مورد اوضاع بشردوستانه در سوریه با تمرکز بر لزوم بسیج کامل کمک ها برای سوری هایی که در سراسر کشور بدون نیاز به هیچ گونه تبعیض ، سیاست گذاری و پیش شرطی به آن نیاز دارند ، گفتگو کردند


لاوروف نیز بر حمایت روسیه از درخواست دبیرکل سازمان ملل برای تخفیف تحریم های یک جانبه اعمال شده علیه کشورها از جمله سوریه ، به ویژه درشرایط بیماری همه گیر ویروس کرونا تاکید کرد.


انتهای پیام