لژیونر هندبال ایران: امیدوارم سریعتر تکلیف سرمربی مشخص شود

لژیونر هندبال ایران: امیدوارم سریعتر تکلیف سرمربی مشخص شود

 لژیونر هندبال ایران در گفت و گو با ایسنا در خصوص پیشنهاد از تیم‌های اروپایی و تصمیمش برای فصل بعد اظهار کرد: پیشنهادهای خوبی داشتم اما ترجیح می‌دهم در رومانی بمانم و اینجا بازی کنم چون فکر می‌کنم شرایط رومانی خوب است. در شرایط شیوع کرونا بهتر است در رومانی بازی کنم. هنوز برای سال آینده تصمیمی نگرفته‌ام اما به احتمال زیاد همین رومانی بازی خواهم کرد.


وی در مورد حضور ۴ ملی‌پوش هندبال ایران در تیم بوزائو گفت: در این دوره از لیگ رومانی من و الله کرم استکی و شاهو نصرتی در این تیم کنار هم بودیم و اکنون هم یوسف نژاد به جمع ما پیوسته است. خداراشکر چند بازیکن تاثیرگذار ایرانی در این تیم هستیم و این باعث خوشحالی است. همه اعضای تیم ما را دوست دارند و به ما احترام می‌گذارند که حس خوبی به ما می‌دهد. مهمتر اینکه کنار هم هستیم و احساس غربت تاثیر زیادی ندارد.


دروازه‌بان تیم ملی هندبال ایران در خصوص تیم ملی ایران نیز گفت: رییس فدراسیون به دنبال جذب سرمربی خارجی است‌. امیدوارم هر چه سریعتر تکلیف سرمربی خارجی مشخص شود.


وی در مورد تشکیل تیم ملی امید گفت: به نظرم تشکیل تیم ب یا امید کار خوبی است و این تیم خیلی می‌تواند به تیم ملی بزرگسالان کمک کند. امیدوارم هر چه زودتر تکلیف همه برنامه‌ها مشخص شود تا بتوانیم یک تیم ملی خوب برای بازی‌های آسیایی داشته باشیم.


لژیونر هندبال ایران در ادامه گفت: همیشه سعی هندبالیست‌ها و مجموعه فدراسیون این بوده که تیم ملی ایران به مسابقات جهانی راه یابد و جهانی شود. تنها یک دوره این اتفاق رخ داد و دیگر بعد از آن تیم ملی ایران نتوانسته پاسخگوی درخواست‌هایی که به‌جا هم هست باشد.باباصفری گفت: هندبال ایران پتانسیل زیادی دارد و می‌تواند روی سکوهای آسیا قرار بگیرد. به نظر من اگر برنامه‌ریزی درستی داشته باشند در چند سال آینده می‌توانیم روی سکو باشیم. تیم‌های آسیایی مثل قطر، بحرین، عربستان، ژاپن، کره و ... خیلی روی هندبال تمرکز و سرمایه‌گذاری کرده‌اند و نتیجه آن را هم می‌گیرند. آن‌ها اردوهای منظم و بازیکنان خوب را دور هم جمع کرده‌ و نتیجه آن را هم دیده‌اند. به نظر من با توجه به این شرایط ایران کار سختی در گرفتن سهمیه جهانی و المپیک دارد اما دور از دسترس نیست.


دروازه‌بان تیم ملی هندبال ایران گفت: هرچند که همه تیم‌ها و کشورها آماده شده‌اند، اما ما قبلا هم نشان داده‌ایم که توانایی مقابله با آنها را داریم. ما  مقابل تیم‌هایی مثل ژاپن، کره، قطر خوب بازی کرده‌ایم و در مواقعی هم آن‌ها را برده‌ایم. فوت کوزه‌گری آخر باید انجام شود تا تیم ملی ما به جام جهانی برسد، متاسفانه همان فوت انجام نشده که اگر شود جهانی خواهیم شد.
انتهای پیام