هدف قرار گرفتن کاروان ائتلاف ضد داعش در عراق/ حمله به نیروهای حشد شعبی در شمال بعقوبه

هدف قرار گرفتن کاروان ائتلاف ضد داعش در عراق/ حمله به نیروهای حشد شعبی در شمال بعقوبه

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، این منبع امنیتی اعلام کرد، کاروان لجستیک ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در مسیر جاده «الناصریه» با یک بمب کنار جاده‌ای هدف قرار داده شد.


منبع مذکور به جزئیات و تعداد زخمی شدگان این حادثه اشاره‌ای نکرده است.


طی ماه‌های اخیر بارها کاروان‌های حامل تجهیزات لجستیک متعلق به نظامیان آمریکایی به صورت هفتگی و گاهی اوقات به صورت روزانه هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفته‌اند.


از سوی دیگر یک منبع امنیتی در استان دیالی از کشته شدن یک تن و زخمی شدن سه نیروی حشد شعبی در حمله تروریستی به شمال شرق بعقوبه خبر داد.


پایگاه خبری بغداد الیوم اعلام کرد، نیروهای حشد شعبی حمله تروریستی به یکی از مراکز استقرار نیروهای خود در منطقه «الدکات» واقع در اطراف شهرستان «خانقین» در ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه را ناکام گذاشتند.


منبع مذکور همچنین اعلام کرد، در نتیجه این حمله تروریستی یکی از نیروهای حشد شعبی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.


از سوی دیگر، تیم رسانه‌ای امنیتی عراق از به هلاکت رسیدن دو عضو گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین خبر داد.


تیم رسانه‌ای امنیتی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، براساس داده‌های اطلاعاتی دقیق و بنا به دستور و هماهنگی با فرماندهی عملیات مشترک، هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش حمله هوایی به استان صلاح الدین انجام دادند.


در بیانیه مذکور همچنین آمده است، دو تن از اعضای گروه تروریستی داعش در این حمله هوایی به هلاکت رسیدند.


عراق دسامبر ۲۰۱۷ پس از حدود چهار سال درگیری خاک خود را از کنترل داعش آزاد کرد اما همچنان این گروه تروریستی در مناطقی که کنترل آنها را از دست داده، دست به عملیات نظامی می‌زند.


انتهای پیام