پیروانی:شعارها علیه فکری حاصل خط گرفتن یک عده از کاپیتان است/ رفتار غفوری در بازی با نساجی زشت بود

پیروانی:شعارها علیه فکری حاصل خط گرفتن یک عده از کاپیتان است/ رفتار غفوری در بازی با نساجی زشت بود

غلامحسین پیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره اینکه به نظر می‌رسد برخی بازیکنان در فوتبال ایران با اقدام‌هایی مشکوک قصد زمین زدن سرمربیان تیم خود را دارند، اظهار داشت:‌ در فوتبال ایران هیچ چیز سرجای خودش نیست و زیاد بازیکن‌سالاری می‌بینیم. قطعا مدیرعامل باشگاه  به دلیل اینکه خودش پاشنه آشیل دارد در مقابل سرمربی پشت بازیکن را می‌گیرد.


وی افزود: همین موضوع سبب باندبازی در تیم‌ها می شود. مادیات در فوتبال ایران جای معنویات را گرفته است و مدیر می‌داند اگر نتیجه نگیرد زود باید صندلی‌اش را تحویل بدهد. به همین دلیل از ترس جایگاه خود به مربی گیر داده و مربی را تحت تأثیر فشاری بازیکن تغییر می‌دهد.


سرمربی اسبق تیم فوتبال امید ایران تصریح کرد: در تمام تیم‌های ایران کم و بیش این موضوع را می‌بینیم و فوتبال‌مان ناپاک شده است. اکنون می‌بینیم مدیریت و بازیکنان استقلال می‌خواهند محمود فکری را زمین بزنند و هوادار با حضور در محل تمرین و باشگاه علیه سرمربی شعار می‌دهد. قطعاً بخشی از این شعارها به دلیل خط گرفتن لیدرها از بازیکنانی مثل کاپیتان تیم است. وضعیت فوتبال ما خیلی خراب شده و روز به روز هم بدتر می‌شود. برای اینکه فوتبال ما پاک شود باید مدیران از مربی خود حمایت کنند.


پیروانی خاطرنشان کرد: فکری آدم کوچکی نیست و با قیمت کمی هم به استقلال نیامده است اما مرتکب اشتباه بزرگی شد. وی در تیم نساجی برای خودش آقایی می‌کرد اما در یک اقدام بد این تیم را ترک کرد و به استقلال آمد. اکنون هم بازیکنان راحت به وی فشار می‌آوردند و دنبال رسیدن به منفعت خود هستند.


وی افزود: مدیران باشگاه های  ما به دلیل فوتبالی و ورزشی نبودن هیچ برخوردی با پدیده بازیکن سالاری نداشته و به راحتی به بازیکن اجازه به هم ریختن تیم را می‌دهند. اگر مدیرعامل فوتبالی بود محکم پشت سرمربی‌اش می‌ایستاد و مقابل بازیکن از سرمربی تیم حمایت می‌کرد اما اکنون در کشور ما هیچ چیز سرجایش نیست و باید شاهد چنین مسائلی باشیم.


سرمربی اسبق تیم فجرسپاسی شیراز با اشاره به سالم بودن محمود فکری عنوان کرد:‌ در بازی با نساجی دیدیم ووریا غفوری که بازوبند کاپیتانی استقلال را می‌بندد بعد از تعویض شدن زیر توپ زد و در ادامه ورزشگاه را ترک کرد. اگر انتقادی از این رفتار انجام بدهم فضای مجازی علیه من قرار می‌گیرد. این کار واقعا زشت بود و سبب بی‌حرمتی به سرمربی استقلال شد.


پیروانی افزود: متأسفانه که فضای مجازی فوتبال ایران را بیچاره کرده از این رفتارها حمایت می‌کند و آدم‌های این فضا می‌خواهند چه کسی باشد یا نباشد. حتی مدیرعامل هم تحت تأثیر اتفاق‌های مجازی است و از خودش قدرت ندارد. سیاسی نیستم و ورزشی حرف می‌زنم. در فوتبال ایران این شعر مصداق زیادی دارد که «هر که خوبی کرد زجرش می‌دهند/ هرکه زشتی کرد اجرش می‌دهند».


وی درباره اینکه اگر خودش اکنون در فوتبال ایران مربیگری می‌کرد چه برخوردی با اینگونه بازیکنان داشت، پاسخ داد: شک نکنید هیچ‌وقت چنین بازیکنانی را در تیمم بازی نمی‌دادم و آنها را بیرون می‌کردم. البته مدیر باید پشت سرمربی‌اش باشد تا سرمربی قدرت عمل داشته باشد. اسم نمی‌آورم اما فوتبالیست خیلی خوب و گردن کلفت سراغ دارم که به مدیرعامل باشگاهم گفتم یا جای من در این تیم است یا جای این بازیکن.


پیشکسوت فوتبال ایران تصریح کرد: آن بازیکن مشغول نفاق انداختن و تفرقه‌افکنی در تیمم بود. به مدیرعامل گفتم به هر قیمتی کار نمی‌کنم و اگر وی در تیم بماند خداحافظی خواهم کرد. اکنون هم باید همه مربیان چنین رفتاری انجام بدهند. اگر آن زمان مدیرعامل حرف مرا قبول نمی‌کرد، خیلی راحت از تیم جدا می‌شدم زیرا آبرویم را از سر راه نیاورده بودم و به خاطر چیزهای پوچ دنیا نباید تن به هر کاری دارد.


پیروانی درباره اینکه آیا یک تیم با چنین وضعیتی به جایی می‌رسد عنوان کرد: شک نکنید تیم در این وضعیت به جایی نمی‌رسید. متأسفانه وضعیت فوتبال ما بسیار بد شده و به قول معروف «خشت اول چون نهد معمار/ کج تا ثریا می‌رود دیوار کج». اول باید مدیر صلاحیت حضور در فوتبال را داشته باشد تا دیگر چنین اتفاق‌هایی نبینیم.


وی ادامه داد:‌ اگر مدیر فوتبالی نباشد و در حاشیه امنیت قرار نداشته باشد، نباید انتظار داشت سرمربی تیم جایگاهش تضمین باشد. مدیر از ترس جان خود مربی را تغییر می‌دهد و بازیکن هم برای خراب کردن مربی تن به هر کاری می‌دهد. این مسائل به هیچ وجه درست نیست.


انتهای پیام/