چرخابی: در فوتبال ایران دیوار کوتاه‌تر از سرمربی وجود ندارد/ حسینی می‌تواند ذوب‌آهن را نجات دهد

چرخابی: در فوتبال ایران دیوار کوتاه‌تر از سرمربی وجود ندارد/ حسینی می‌تواند ذوب‌آهن را نجات دهد

حسین چرخابی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تغییر و تحولات باشگاه ذوب‌آهن اظهار کرد: ابتدا باید بگویم در تیم‌های ایرانی وقتی یک تیم شکست می‌خورد یا نتیجه نمی‌گیرد مقصر را سرمربی تیم می‌دانیم. در فوتبال ایران دیواری کوتاه تر از سرمربی وجود ندارد. در باشگاه ذوب‌آهن به جز رسول کربکندی که فوتبالی است، مسئول دیگری وجود دارد که بتواند یک تصمیم فوتبالی بگیرد؟‌ جواب من "خیر" است. تمام باشگاه‌های دنیا کمیته فنی دارند و سعی بر این است که فوتبالیست‌های سابق خود باشگاه عضو آن کمیته باشند.


او ادامه داد: در این کمیته فردی به عنوان سرمربی انتخاب می‌شود که به فوتبال و برنامه آن باشگاه نزدیک باشد. در ایران چند نفر دور هم می‌نشینند و تصمیمی غیر فوتبالی می‌گیرند چون در فوتبال نبوده‌اند و فوتبالی نیستند. از لحاظ فنی در رابطه با ذوب‌آهن باید بگویم این تیم در خط دفاع و در ساختار دفاعی خطی، تیمی و انفرادی یکی از ضعیف ترین تیم‌های فوتبال ما بود. مدافعان در اکثر توپ‌هایی که نزدیک به دروازه ذوب‌آهن می‌شد یا خطا می‌کردند یا راحت جا می‌ماندند.


پیشکسوت فوتبال اصفهان با بیان این‌که "درست است گاهی اوقات هم داوران اشتباه می‌کند اما نمی‌شود بعد از نتایج ضعیف هم مقصر را سرمربی دانست،" گفت:‌ تیم را هم باید بررسی کرد و اگر این تیم فرگوسن را هم بخواهد بیاورد، باید در نفراتش تجدید نظر کند. مدافعان ذوب‌آهن در این امر بسیار ضعیف کار کردند. آن‌ها در هنگام روی یخ بازی می‌کنند و هر آن خطا و ضربه ایستگاهی به تیم حریف می‌دادند و یک در مقابل یک را راحت جا می‌مانند.


او در رابطه با انتخاب مجتبی حسینی گفت: او در نفت مسجدسلیمان باتوجه به این‌که نفت تیمی بود که از نظر امکانات و نظام باشگاه داری در وضعیت بسیار ضعیفی بود، نتایج بسیار خوبی گرفت اما اگر بخواهیم درباره یک شخص صحبت کنیم به جایی نمی‌رسیم. ذوب‌آهن بایستی مثل بسیاری از باشگاه‌های پیشرفته دنیا یک دپارتمان آنالیز داشته باشد و تیم خودشان را بشکافند و باید تک به تک بازی‌های خودشان را آنالیز کنند و زیر نظر داشته باشند. نقاط ضعف تیم‌شان را پیدا و برطرف کنند.


چرخابی در رابطه با انتخاب کادرمربی‌گری حسینی بیان کرد: بین دستیار بومی و غیر بومی اگر در یک سطح باشند، چه بهتر که از دستیار بومی استفاده شود. در خود باشگاه ذوب‌آهن مربی‌های خوبی وجود دارد که می‌توانند به حسینی کمک کنند. در نیم فصل دوم همه تیم‌ها احساس خطر می‌کنند و می خواهند برای بقا یا قهرمانی بجنگند و کار بسیار سخت است. کادر جدید به شرطی که بتواند نفرات خوب اضافه کند و نقاظ ضعف را برطرف کند می‌تواند این تیم را نجات دهد.


انتهای پیام