کارشناس داوری: گل پرسپولیس سالم بود/ یک آفساید گرفته نشد که ممکن بود جنجال به پا کند

کارشناس داوری: گل پرسپولیس سالم بود/ یک آفساید گرفته نشد که ممکن بود جنجال به پا کند

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص داوری دیدار پرسپولیس و پیکان اظهار داشت:‌ رضا عادل قضاوت خوبی داشت. او تقریبا در تمام صحنه‌ها حاضر بود و علیرغم اینکه بازی برخوردهای زیادی داشت، مدیریت کرد و کم اخطار داد.


کارشناس داوری در خصوص صحنه سرنگونی فرزاد حاتمی در نیمه اول و در محوطه جریمه پرسپولیس اظهار داشت: حاتمی در نیمه اول دو مورد آفساید داشت که هر دو صحیح بودند. در یک صحنه هم برای تصاحب توپ اقدام کرد و سرنگون شد که داور به درستی دستور به ادامه بازی داد چون بازیکن مدافع هیچ خطایی را مرتکب نشد و فقط توپ بین پاهای حاتمی گیر کرد و باعث شد او به زمین بیفتد.


سلیمانی در مورد صحنه به ثمر رسیدن گل پرسپولیس عنوان کرد: در فاز اول این گل، یک بازیکن مهاجم در آفساید بود اما چون تاثیری نداشت، تصمیم ادامه بازی از سوی کمک داور عالی بود. در فاز دوم، وقتی نوراللهی گل زد، نسبت به بازیکن پاس دهند عقب‌تر بود و به همین خاطر گل سالم و تصمیم داور صحیح بود.


وی افزود: این بازی سه آفساید داشت که کمک داور در دو مورد به درستی آفساید گرفت اما در دقیقه 69 یک توپ به تیرک دروازه پرسپولیس برخورد کرد که در ریباند این توپ باید کمک داور اعلام آفساید می کرد. زمانی که توپ به زمین برگشت دو مهاجم پیکان در موقعیت آفساید بودند اما کمک داور آن را آفساید نگرفت. اگر بازیکنان پیکان در این صحنه موفق به گلزنی می شدند جنجال به پا می‌شد.


سلیمانی در خصوص کارت زردی که میلاد سرلک دریافت گرفت، اظهار داشت: در این صحنه بازیکن پرسپولیس از حمله حریف جلوگیری کرد و تصمیم داور در دادن کارت زرد درست بود.


کارشناس داوری فوتبال ایران در مورد خطاهایی که داور پس از پرتاب اوت‌های بلند پیکان در محوطه جریمه پرسپولیس اعلام کرد، گفت: حامد لک روی هر صحنه که توپ روی پرتاب اوت بلند به محوطه جریمه پرسپولیس می‌آمد خودش را به زمین می‌انداخت. البته در برخی صحنه‌ها خطا به درستی اعلام شد اما در صحنه‌های دیگر داور می‌توانست دستور به ادامه بازی بدهد. به عنوان مثال در یک صحنه بازیکن پرسپولیس که برای دفع توپ اقدام کرده بود به حامد لک خورد و او به زمین افتاد.


وی تصریح کرد: در درگیری‌های جمعی ممکن است داور تمام اتفاقات را نبیند و به همین خاطر هر اتفاقی که منجر به سرنگونی دروازه‌بان شود را خطا می‌گیرد تا بعدا حاشیه‌ای به وجود نیاید.


سلیمانی در مورد پرتاب‌های بلند بازیکن پیکان گفت: پرتاب‌های پیکان مشکلی نداشت.


انتهای پیام/