کره شمالی سالروز تولد رهبر فقید این کشور را بدون اقدامات تحریک‌آمیز جشن می‌گیرد

کره شمالی سالروز تولد رهبر فقید این کشور را بدون اقدامات تحریک‌آمیز جشن می‌گیرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، امروز هفتاد و نهمین سالروز تولد کیم جونگ-ایل، پدر فقید کیم جونگ-اون، رهبر کنونی کره شمالی است. کره شمالی معمولا به مناسبت چنین اعیاد ملی جشن‌های گسترده‌ای از جمله رژه‌ها و مانورهای نظامی برگزار کرده است.


روزنامه رسمی "رودونگ سینمون" و دیگر رسانه‌های دولتی کره شمالی مقاله‌هایی را با مضمون دستاوردهای کیم جونگ-ایل منتشر کردند و خواستار وفاداری محکم و تزلزل‌ناپذیر به پسرش و رهبر کنونی این کشور یعنی کیم جونگ-اون شدند.


روزنامه رودونگ سینمون در مقاله‌ای نوشت: گل سرسبد دستاوردهای انقلابی این ژنرال بزرگ این است که او بی‌وقفه قدرت دفاع ملی را تحکیم می‌کرد. کیم جونگ-ایل یک وطن‌پرست بی‌نظیر است که اساس محکمی برای ثروتمندی و کامیابی کشورمان به سبک و سیاق خودمان ایجاد کرد.


این روزنامه با اشاره به دستورالعمل‌های سیاسی تعیین شده در کنگره ماه گذشته حزب حاکم به ریاست کیم جونگ-اون گفت:  کل این حزب، کل کشور و کل ملت باید بر تلاش‌هایشان برای اجرای تصمیمات اتخاذ شده در جریان کنگره ماه گذشته تمرکز کنند تا به پیروزی جدیدی برای ساخت سوسیالیسم دست پیدا کنیم.


خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA نیز مقاله‌هایی درباره دستاوردهای کیم جونگ-ایل و نامه‌های تبریکی که از سوی سازمان‌ها و رهبران خارجی برای وی ارسال شده بود را منتشر کرد. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند که کنسرت‌هایی به مناسبت این سالروز تولد برگزار شده بودند.


با این حال، رسانه‌های دولتی هنوز درباره جشن‌ها و مراسم‌های بزرگ از جمله برگزاری رژه‌های نظامی گزارشی نداده‌اند. آنها حتی به بازدید کیم جونگ-اون از کاخ خورشید "کومسوسان"، جایی که اجساد رهبران سابق کره شمالی در آنجا دفن شده، اشاره‌ای نکرده‌اند.


کیم جونگ-اون از سال ۲۰۱۱ میلادی که زمام امور کشور را به دست گرفته، هر ساله در سالروز تولد پدرش در کاخ خورشید "کومسوسان" حضور پیدا کرده است.


ناظران می‌گویند، ظاهرا کره شمالی در بحبوحه کمپین سراسری مبارزه با پاندمی کرونا تصمیم گرفته تا این جشن ملی را به شکلی ساده و آرام برگزار کند.  


وزارت اتحاد مجدد دو کره مستقر در سئول اعلام کرد: ظاهرا کره شمالی در بحبوحه کمپین کنونی مبارزه با ویروس کرونا مراسم‌ها به مناسبت سالروز تولد رهبر فقید این کشور را کاهش داده اما نه به اندازه سال گذشته.


یکی از مقامات این وزارتخانه گفت: سال گذشته در حالی که کره شمالی درخصوص پاندمی کرونا در حالت آماده‌باش شدید قرار داشت، هیچ مراسم بزرگ و خاصی به مناسبت سالروز تولد کیم جونگ-ایل برگزار نشد و تنها کیم جونگ-اون در کاخ خورشید کومسوسان حضور پیدا کرد. این کوچک‌ترین جشن از زمان روی کارآمدن کیم جونگ-اون محسوب می‌شد.


انتهای پیام