کنگره تحولات ژئواستراتژیک و ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا در قرن 21 برگزار می‌شود

کنگره تحولات ژئواستراتژیک و ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا در قرن 21 برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، ریاست سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح از برگزاری کنگره ای با عنوان تحولات ژئواستراتژیک و ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا در قرن 21، خبر داد و گفت: این سازمان کنگره مذکور را با همکاری انجمن ژئوپلیتیک ایران و با هدف احصا، بررسی و ارایه عناصر جدید و موثر ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا و با حضور مسئولین کشوری و لشکری، پژوهشگران و صاحبنظران جغرافیای سیاسی برگزار خواهد کرد.


امیر سرتیپ دوم مجید فخری با اعلام برگزاری کنگره ی تحولات ژئواستراتژیک و ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا در قرن 21، اظهار داشت: سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با بیش از نیم قرن سابقه مرجعیت در ارائه خدمات و تحلیل های جغرافیایی با همکاری انجمن ژئوپلیتیک ایران با هدف احصا، بررسی و ارایه عناصر جدید و موثر ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا در تاریخ 27 بهمن سال جاری در محل سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برگزار خواهد کرد.


رئیس شورای راهبردی کنگره مذکور تلفیق رویکردهای تحلیلی جغرافیای سیاسی و اندیشه های مرتبط با تحقق تمدن نوین اسلامی همراه با ایجاد جریان فهم کاربردی در این راستا را از اهداف دیگر برگزاری این کنگره دانست.


فخری در ادامه با تشریح محورهای همایش افزود درجریان این رویداد علمی بیش از 70 مقاله برتر در 4 میزگرد تخصصی عبارتند از مفاهیم و بنیان های نظری مطالعات ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا، مطالعات کاربردی در ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا، تحولات ژئوپلیتیکی جنوب غرب آسیا و ایران و ژئوپلیتیک منطقه جنوب غرب آسیا که در کل به 16 زیر محور تقسیم می شوند که این موضوعات توسط نخبگان جغرافیای سیاسی به بحث گذاشته می شود.


ریاست سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تاکید کرد که پژوهشگران و علاقمندان می توانند بصورت غیر حضوری و مجازی با مراجعه به سایت انجمن ژئوپلیتیک در این همایش شرکت نمایند.


انتهای پیام/