گانتس: جنگ با حزب‌الله بهای سنگینی دارد/بدون بازگرداندن اسرا گامی برای توسعه غزه برداشته نمی‌شود

گانتس: جنگ با حزب‌الله بهای سنگینی دارد/بدون بازگرداندن اسرا گامی برای توسعه غزه برداشته نمی‌شود

هشدارهای «سید حسن نصرالله» دبیر کل جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان درباره هرگونه ماجراجویی رژیم صهیونیستی، مسئولان تل‌آویو را به حدی نگران کرده که زبان به تهدید تمام کشور لبنان و مردم آن گشوده‌اند.


به نوشته رسانه‌های اسرائیلی، «بنی گانتس» وزیر جنگ این رژیم، امروز (پنجشنبه) طی سخنرانی در مراسم یادبود نظامیان صهیونیست کشته‌شده در جنگ‌های این رژیم، دولت و مردم لبنان را تهدید کرد.


گانتس، که بخوبی از قدرت و پتانسیل موشکی و نظامی حزب‌الله خبر دارد، اذعان کرد: «اگر جنگ بر ما تحمیل شود، بهای سنگینی را در جبهه‌های نبرد باید پرداخت کنیم».


بر اساس گزارش خبرنگار یدیعوت آحارونوت، وی در راستای تهدیدهای پوشالی و برای حفظ آبروی رژیم اشغالگر قدس، مدعی شد: «اما بهایی که دشمنان ما باید پرداخت کنند هم سخت و سنگین خواهد بود. لبنان خواهد لرزید و حزب‌الله ضربه سختی می‌خورد».


نصرالله شامگاه سه‌شنبه در سالروز شهادت فرمانده مقاومت، شهید «عماد مغنیه»، فرمانده میدانی نیروهای حزب‌الله، هشدار داده بود: «اسرائیل با آتش بازی نکند؛ ما به معادله قبل باز می‌گردیم... جبهه داخلی اسرائیل با واقعیاتی روبه‌رو خواهد شد که قبلاً ندیده باشد».


دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: «در هر جنگ احتمالی آینده که تحمیل کنند با قاطعیت مقابله می‌کنیم. شهر ما را بزنند، شهرشان را می‌زنیم... ما می‌توانیم از خودمان دفاع کنیم و اگر روستاهای ما را بزنند، ما هم شهرک‌های‌شان را می‌زنیم. اگر شهرهای‌مان را بزنند، شهرهای‌شان را می‌زنیم».


وزیر جنگ رژیم صهیونیستی چند روز پیش نیز با ادعای اینکه اجازه تبدیل شدن لبنان به یک «دولت تروریستی» را نمی‌دهند، تهدید کرد این بیروت است که بهای هرگونه درگیری در جبهه شمالی را پرداخت خواهد کرد.


به گزارش وبگاه خبری «فلسطین الان»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد که تلاش‌های این رژیم برای بازگرداندن «آرون شاؤول» و «هدار گولدین» دو اسیر صهیونیست در زندان‌ها حماس ادامه خواهد داشت.


بنی گانتس در ادامه گفت: «به عنوان شخصی که آنها را به جنگ فرستاد، در قبال آنها احساس مسئولیت می‌کنم. بدون بازگرداندن آن دو نفر، گامی برای توسعه غزه در کار نخواهد بود».


گانتس افزود که او، نهاد امنیتی رژیم صهیونیستی و به طور کلی تمام ساختار سیاسی این رژیم با کمک قاهره و برخی کشورهای دیگر که اشاره‌ای به نام آنها نکرد، برای بازگرداندن نظامیان رژیم صهیونیستی از نوار غزه تلاش خواهند کرد.


وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پایان اظهاراتش گفت: «تمام تلاش‌ها را ادامه خواهیم داد تا مکان آنها -هر جا که باشند- پیدا کنیم».


رژیم صهیونیستی مدعی است که دو نظامی این رژیم به نام‌های آرون شاؤول و هدار گولدین در جنگ سال ۲۰۱۴ کشته‌ شده‌اند و حماس جسد آنها به همراه دیگر اسرای صهیونیست در قید حیات، در اختیار دارد.


با این حال، جنبش مقاومت اسلامی از دادن اطلاعات درباره اینکه این دو نظامی کشته شده‌اند یا خیر امتناع می‌ورزد و تلاش دارد در قالب عملیات تبادل اسرا هزاران اسیر فلسطینی را آزاد کند.


311311