کیفرخواست برای متخلفان شعب اخذ رای گیلانغرب صادر شد

کیفرخواست برای متخلفان شعب اخذ رای گیلانغرب صادر شد

«علی رستمی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کیفر خواست برای متخلفان صادر و به دادگاه ارسال شده تا در وقت فوق العاده در این زمینه رای‌ صادر شود.


وی اظهار داشت: پس از اعلام اولیه نتایج انتخابات و اعتراضات داوطلبان و تصمیم هیات های اجرایی و نظارت مبنی بر بازشماری آرا و متعاقب آن اختلاف فاحش در آرای شمارش شده، بررسی علت و برخورد با متخلفان در دستور کار قرار گرفت تا سلامت انتخابات و صیانت از آراء مردم و مهمتر از آن اعتماد سازی آسیب نبیند.


دادستان عمومی و انقلاب گیلانغرب گفت: پس از طی مراحل تحقیقات و بررسی های لازم تعدادی از عوامل اجرایی و نظارتی در صندوق هایی که بیشترین مغایرت در شمارش آراء را داشتند تحت تعقیب و  قرار قضایی قرار گرفتند و کیفرخواست لازم صادر گردید.


رستمی گفت: برای صدور رای نهایی در وقت فوق‌العاده به این مهم رسیدگی خواهد شد و نتیجه به مردم فهیم شهرستان گیلانغرب نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.


گفتنی است در جریان بازشماری آرای صندوق های انتخابات ششمین دوره شورای شهر گیلانغرب جای نفر پنجم اعضای اصلی و نفر اول علی البدل عوض شد و تغییرات اساسی در مجموع آرای تعدادی از داوطلبان لحاظ شد.


ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه برگزار شد.


گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.