پرداخت کم مالیات توسط ثروتمندان آمریکا صدای کاخ سفید را درآورد

پرداخت کم مالیات توسط ثروتمندان آمریکا صدای کاخ سفید را درآورد

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، کاخ سفید شب گذشته یک گزارش جدید اقتصادی منتشر کرد که نشان می‌داد، ثروتمندان آمریکایی نسبت به دیگر اقشار این کشور مالیات بسیار کمتری پرداخت می‌کنند. البته هدف از انتشار این گزارش صحه گذاشتن بر اهمیت اجرای سیاست جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، در اعمال مالیات بیشتر بر ثروتمندان است. 


جو بایدن می‌خواهد از محل دریافت این مالیات بخشی از منابع مورد نیاز برنامه‌های اقتصادی خود را تأمین کند. 


بایدن روز چهارشنبه در توئیتر نوشت: من از اینکه افراد بسیار ثروتمند و شرکت‌های بزرگ سهم عادلانه خود از مالیات را پرداخت نمی‌کنند، خسته شده‌ام. 


بایدن در تلاش است تا یک برنامه 3.5 تریلیون دلاری با هدف مقابله با تغییرات آب و هوایی، پایین آوردن هزینه نگهداری از کودکان و همچنین کاهش میزان فقر را به اجرا دربیاورد که بخشی از این حجم منابع مالی قرار است، از محل دریافت مالیات بیشتر از ثروتمندان تامین شود. 


گزارش کاخ سفید می‌گوید: 400 خانواده ثروتمند بالای جامعه آمریکا که مجموع ثروت‌شان بین 2.1 میلیارد دلار تا 160 میلیارد دلار است، تنها معادل 8 درصد درآمد متوسط سالانه خود مالیات می‌دهند. 


دولت بایدن مدعی است که بین سال‌های 2010 تا 2018 این 400 خانوار با احتساب بالا رفتن ارزش ثروت و دارایی‌های آنها 1.8 تریلیون دلار درآمد داشته، اما فقط 149 میلیارد دلار مالیات داده‌اند.


تحقیقات کاخ سفید همچنین می‌افزاید که میزان مالیاتی که افراد بسیار ثروتمند و میلیاردرها در آمریکا پرداخت می‌کنند، نسبت به آن چیزی که تصور می‌شد، بسیار کمتر است. 


انتهای پیام/ب