امیری خراسانی: برای توسعه ورزش روستایی و احیای ورزشهای سنتی نیاز به تزریق بودجه بیشتر است

امیری خراسانی: برای توسعه ورزش روستایی و احیای ورزشهای سنتی نیاز به تزریق بودجه بیشتر است

محمدتقی امیری خراسانی در گفت و گو با ایسنا، درباره افزایش دو برابری بودجه ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی در سال جاری، اظهار کرد: افزایش بودجه فدراسیون در سال جاری قولی است که از طرف وزارت ورزش و جوانان داده شده که امیدوارم با تحقق این امر هیات های استانی بتوانند در اجرای برنامه های خود با مشکل مواجه نشوند.


وی گفت: بودجه ما در سال گذشته یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که با رایزنی‌های انجام شده توانستیم این بودجه را افزایش دهیم. البته این میزان بودجه تنها جوابگوی هزینه های جاری فدراسیون است و برای اجرای طرح های ملی و استانی نیاز به بودجه بیشتر در سال جاری داریم.


امیری خراسانی خاطرنشان کرد: این فدراسیون نه از حامی مالی خاصی برخوردار است و نه امکان درآمدزایی دارد، بنابراین به منظور کشف استعدادها در مناطق روستایی، عشایری و توسعه و احیای ورزش های بومی، محلی و سنتی باید بودجه بیشتری از طرف دولت به این فدراسیون تزریق شود.وی اضافه کرد: یکی از مشکلات این فدراسیون در توزیع اعتبارات است، به طوری که درصد زیادی از اعتبارات که مربوط به حوزه ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی است از طریق ادارات کل استانها توزیع می شود نه فدراسیون و همین مساله سبب شده تا نظارت فدراسیون بر عملکرد هیات های استانی کم رنگ شود.


امیری خراسانی در پایان گفت: درخواستی که ما امسال از وزارت ورزش داشتیم این بود که بودجه را در اختیار فدراسیون قرار دهند تا هیات های استانی بودجه خود را از فدراسیون دریافت کنند، قطعا این نوع رویکرد خروجی بهتری به دنبال خواهد داشت.


انتهای پیام