شعار هیأت‌ها در محرم 1400 معرفی شد

شعار هیأت‌ها در محرم 1400 معرفی شد

حجت‌الاسلام علیرضا ربانی‌منش معاون راهبردی جامعه ایمانی مشعر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهارداشت: باتوجه به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شعارها هدف و راه را به انسان نشان داده و مانند علامت‌های مشخص کننده، مسیر سعادت برای انسان عمل می‌کنند تا مسیر اشتباه را انتخاب نکنیم، «زیر علَمت امن‌ترین جای جهان است» به عنوان شعار مشترک هیأت‌های مذهبی در محرم ۱۴۰۰ انتخاب شد.


وی در این رابطه با اشاره به اینکه شعار یک روش برای نمایش دادن مسیر حرکت است، اظهار کرد: در نتیجه باید مفاهیم راه و مسیر حرکت در این شعار وجود داشته باشد.


دلیل انتخاب شعار واحد برای هیأت‌ها


ربانی‌منش با بیان اینکه هر مولفه شعار مطالبی را می‌رساند، افزود: با استفاده از شعار مشترک در تولیدات، تبلیغات، فضاسازی، محتوای‌هیأت و...  جلوه‌ای از وحدت‌و هم‌دلی جامعه هیأت‌های حسینی را می‌توان نمایش داد.


معاون راهبردی جامعه ایمانی مشعر تصریح کرد: شعار باید جذابیت داشته و در صورت تکرار محبت و جلب توجه را برای عامه مردم داشته باشد.


معیارهای انتخاب شعار محرم ۱۴۰۰


وی با بیان اینکه هر مولفه شعار مطالبی را می‌رساند، گفت: در بحث محرم معیارها و مفاهیمی از جمله توجه به آسیب‌های اجتماعی، خانواده و فرزندآوری، خدمات اجتماعی هیأت‌های مذهبی مدنظر قرار داشته است.


ربانی‌منش ادامه داد: در هیاهوی نابسامانی‌های اجتماعی کشور نظیر عدم ازدواج، طلاق، افسردگی و... هیأت حقیقتاً به عنوان بهترین ملجأ و پناهگاه برای عموم مردم است. خصوصیت بارز هیأت در این است که عقل و عاطفه را توأمان دارد و هم محلی برای بروز احساسات و عاطفه است و هم عقلانیت.


معاون راهبردی جامعه ایمانی مشعر در پایان خاطرنشان کرد: این شعار از جهتی نیز مروّج و مشوّق حضور مردم در محافل اهل‌بیت علیهم‌السلام و آسیب‌های روحی که ممکن است مردم در جریان کرونا خورده باشند است.


انتهای پیام/