به روز رسانی/ حدادی: متاسفانه دروغ در ورزش جا افتاده است/نیاز نداریم مشکلاتمان را به IOC بگوییم

به روز رسانی/ حدادی: متاسفانه دروغ در ورزش جا افتاده است/نیاز نداریم مشکلاتمان را  به IOC بگوییم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دومین جلسه کمیسیون ورزشکاران در حالی روز یکشنبه برگزار شد که 9 المپین کشورمان غایب بودند. در این نشست نماینده ورزشکاران در هیات اجرایی و نمایندگان حاضر در انتخابات کمیته ملی المپیک مشخص شدند.


با توجه به اعتراضاتی که به کمیسیون وجود داشت برخی از ورزشکاران امروز در نشست خبری که در فدراسیون کشتی برگزار شد، صحبت‌هایی را مطرح کردند.


احسان حدادی ملی‌پوشش دوومیدانی کشورمان در خصوص اتفاقات رخ داده گفت: ما باید پهلوانی و قهرمانی را یاد بگیریم، یاد بگیریم دروغ نگوییم اما متاسفانه این دروغ در ورزش جا افتاده است. می‌بینیم کمیسیون ورزشکاران برای دومین بار دچار مشکل شده است. چرا هادی ساعی با آقای ایکس دچار مشکل شده است؟ ما قصد توهین نداریم.


نایب قهرمان المپیک لندن در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه آیا مکاتباتی با کمیته بین‌‌المللی انجام شده یا خیر، گفت: دلیل ندارد مشکلات خانه را بیرون از خانه ببریم. سازمان بازرسی و وزارت هستند خصوصا آقای سجادی که خود از قهرمانان هستند. او وزیر موفقی است و از این انتخاب تشکر می‌کنیم و امیدواریم در تمام پست‌های ورزشی، ورزشکاران سر پست باشند چون طعم ورزش و مدال را چشیده‌اند. اول از طریق نهادهای ذیربط پیگیری می‌کنیم. به نمایندگی از ۵۳۰ ورزشکار اینجا هستیم و این موضوع در همین کشور حل شدنی است. به همین دلیل نیاز نداریم به IOC ورود کنیم چون همین الان ورزش کشور تهدید می‌شود و نمی‌خواهیم برای کشور مشکلاتی ایجاد شود. من حتی از بهداد سلیمی دعوت کردم تا اینجا بیاید.


وی درباره اینکه چرا نشستی با رئیس کمیته ملی المپیک نداشتید، تصریح کرد: من از کمیته خواهش کردم سالن آکادمی را در اختیار ما قرار دهند اما گفتند باید از طریق کمیسیون اقدام کنیم. من با آقای صالحی‌امیری و آقای سعیدی صحبت کرده بودم قبل از جلسه دوم تلفنی با صالحی امیری صحبت کردم و گفت جلسه را لغو می‌کند اما این کار را نکرد. این اتفاقات به ضرر جامعه ورزش است چون ما آمده‌ایم کار انجام دهیم و ورزشکاران هم توقع دارند مهندسی انجام نشود اما ما اینها را حس کردیم. زمانی که به انتخابات ورود کردم دیدم ورزشکاران را به جان هم می‌اندازند. حتی با آقای صالحی‌امیری دیروز صحبت کردم، گفتم وقتی می‌گویید جلسه برگزار نمی‌شود اما می‌شود آدم فکر دیگری می کند.